به گزارش خبرگزاری برنا از کرمان؛ محمد محسن بیگی در مراسم تجلیل از دانش آموزان برگزیده مرحله استانی مسابقات قرآن و معارف اسلامی از قرآن به عنوان ماندگار ترین معجزه پیامبران الهی نام برد و افزود: همه ی معجزاتی که پیامبران برای اثبات وحی و هدایت مردم آورده اند دارای محدودیت زمانی و مکانی بوده، اما قرآن، معجزه ماندگار برای همه اعصار و دوران هاست.

وی خاطر نشان کرد : قرآن تنها کتابی است که هیچ کس از تکرار آن خسته نمی شود، زیرا؛ هرچه انسان قرآن را مستمر و مدام  قرائت کند، احساس نیاز بیشتری به استفاده از این سفره بزرگ الهی می کند.

محسن بیگی به اهمیت قرائت قرآن اشاره کرد و گفت: قرائت قرآن در نزد خداوند متعال آنچنان از اهمیت خاصی برخوردار است، خداوند به رسول گرامی اسلام که قرآن بر قلب او نازل شده می گوید:« هرچه  می توانی قرآن بخوان» و براین مهم بارها و بارها تاکید می کند.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان اظهار داشت: قرآن کتاب هدایت، شفاعت و منجی بشر از آسیب ها ی اجتماعی است و در قرآن به صورت کلی و جامع راه حل های ممکن برای رفع نیازهای بشر وجود دارد.

محمد محسن بیگی با بیان اینکه با همه ی خصوصیات ذکر شده، قرآن به تنهایی  زمینه ساز سعادت بشر نیست،  گفت: قرآن و عترت باید با هم دیده شوند و استفاده از رهنمود های قرآن نیازمند تفسیر ائمه اطهار و اولیاءالهی است.

وی افزود: اگر افراد بر اساس درک و شناخت خود و بدون استفاده از تفسیر ائمه اطهار  از قرآن استفاده کنند، موجب خسران مضاعف در زندگی آنها شده و تخریب های جبران ناپذیری در زندگی آنها و جامعه ایجاد می شود.

محسن بیگی بیان داشت: اگر قرآن به درستی و در عمل در زندگی ما ساری و جاری باشد، بسیاری از آسیب های اجتماعی که هم اکنون شاهد آنها هستیم به حداقل رسیده و حیات طیبه ممکن می شود.

مدیر کل آموزش و پرورش استان کرمان  با اشاره به جامعیت و استفاده همیشگی آیات قرآن مجید در زندگی بشر در همه ی ادوار و اعصار، خاطر نشان کرد: تاثیر مستقیم و غیر مستقیم قرآن در زندگی  انسان ها انکار ناپذیر است.

محمد محسن بیگی بر استفاده از این سفره با برکت و جاودانه در دوران جوانی و نوجوانی تاکید و اظهار کرد: اگر نوجوانان و جوانان بتوانند همراه با رشد جسمی جنبه معنوی خود را نیز با استفاده از آیات قرآن و بکارگیری آنها در زندگی تقویت کنند، در بزرگسالی کمتر دچار انحراف و لغزش می شوند.