به گزارش خبرنگار جوانان خبرگزاری برنا، مدیر کل دفتر برنامه‌ریزی ازدواج و تعالی خانواده در جلسه‌ی هم اندیشی مدیران مراکز تخصصی مشاوره‌ ازدواج و خانواده‌ تهران و شهرستان‌ها گفت: در راستای تداوم جلسات مستمر برای سازماندهی امور مربوط به مراکز خدمات تخصصی مشاوره‌ی ازدواج و خانواده با دستور جلسات مشخص کمیته‌هایی که قبلا طی رای‌گیری مشخص شده بودند، استارت اولیه‌شان را می‌زنیم تا فعالیت خودشان را آغاز و به آن جایگاهی که مد نظر است برسند.

وی ادامه داد: یک هماهنگی مهم با سازمان نظام روان‌شناسی در خصوص تابلوها باید انجام دهیم زیرا این امر بصورت مشترک انجام می‌شود.

مدیرکل دفتر ازدواج و خانواده با اشاره به اینکه وقتی به روسا رتبه می‌دهیم، پس می‌توانیم به اعضا هم رتبه دهیم، گفت: به روسا و  اعضاها هم رتبه داده خواهد شد.

صبحی تصریح کرد: در بهمن ماه سال 94  تفاهم‌نامه‌ای با بیمه‌ ایران در خصوص بیمه‌ ازدواج جوانان که دارای محورهای مختلفی بود، برای اولین بار در کشور فرایند ازدواج و تشکیل خانواده در مراحل مختلف مورد حمایت بیمه قرار گرفت و در حال حاضر بیمه‌های مختلف برای عقد تفاهم‌نامه و قرارداد حضور پیدا می‌کنند و ما هم طی مذاکراتی که داریم بدنبال این هستیم که اگر می‌توانیم در این زمینه کمکی کرده باشیم لذا شما باید به همراه خود امتیازی بیاورید که وزارتخانه مجاب شود دوباره یک تفاهم نامه دیگر بدهد.

مدیر کل دفتر ازدواج و تعالی خانواده خاطر نشان کرد: در حال حاضر ما یک تفاهم نامه‌ای با بیمه‌ تعاون در 5 محور آماده کرده‌ایم  و نسبت به بیمه ایران دارای برتری است.

صبحی ضمن برشمردن محورها افزود: برای اولین بار در کشور یک طرح ملی در نظر گرفته‌ایم که طبق آن 7500 نفر آماده‌ ازدواج هستند و تعداد آنها به یک ونیم میلیون نفر می‌رسد که این افراد باید قبل از ازدواج آموزش ببینند؛ البته با محاسبات ما هزینه‌ اجرای این طرح به حدود 250 میلیارد می‌رسد و اگر دستگاه‌های مختلف همکاری کنند هزینه‌ی این طرح تا حدی کاهش پیدا می‌کند و بحث اجرایی این طرح با کمک کسانی که در دستگاه‌ها و NGO هایی که در حوزه ی ازدواج و خانواده هستند عملی شود.

صبحی همچنین گفت: برای انجام این دوره‌ها در حدود 2 تا 8 هزار استاد نیاز داریم و پیش‌بینی می‌شود امسال 2 هزار مدرس در سطح کشور داشته باشیم که در این زمینه منتظر  ایده‌ها و نظرات هستیم.

در ادامه  مدیر کل دفتر ازدواج و تعالی خانواده، در خصوص طرح‌هایی که در سال‌های پیش مورد بررسی قرار گرفته بود،اشاره‌ای کرد و گفت:  در برنامه‌کاری سال 95 ما کارهایی‌را انجام داده‌ایم که با آنها آینده‌ی بسیار خوبی را پیش رو خواهیم داشت و سعی ما بر این است در سیستماتیک و منظم و منسجم کردن‌ها کارها  انجام داده‌ایم تا درانجام این‌ها متکی به فرد نباشیم و تا حتی با برکناری اشخاص، پیشبرد کارها متوقف نشوند و هم چنان ادامه‌دار روند کارها باشیم.

همچنین در ادامه‌ی این نشست، مدیران حاضر در جلسه در خصوص رنگ و طرح تابلوها مشورت‌هایی در رابطه با طرح پیشنهادی برای تابلوی جدید مراکز تخصصی مشاوره ی ازدواج و خانوادها در نظر گرفته شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: