علیرضا نایینی، مدیر اجرایی طرح آینه شمعدان در گفت‌و‌گو با خبرنگار اجتماعی خبرگزاری برنا، گفت: این طرح از نیمه‌ی ماه مبارک رمضان آغاز و طی یک نشست خبری به عموم مردم اعلام  و بعد از چند روز تبلیغات محیطی در سطح شهر آغاز شد.

نایینی ادامه داد: هم‌چنین در شب‌های قدر تبلیغات چهره‌به‌چهره توسط ستادهای استانی و رابطین کانون مساجد در سراسر کشور صورت گرفت و مردم به این صورت در جریان این طرح قرار گرفتند.

مدیر اجرایی طرح آینه شمعدان افزود: طی موج اول پویش آینه شمعدان سعی کردیم همه از این طرح باخبر شوند، یک سامانه‌ی اطلاع رسانی و دو سامانه آسان پرداخت و یک امکان پرداخت هم از طریق درگاه اینترنتی در نظر گرفتیم که مردم بتوانند وجوه کمکی خود را از این طریق پرداخت کنند.

او تصریح کرد: چون کمیته امداد سالانه با نوعروسان زیادی مواجه بود و بودجه‌ی کمی برای تامین آنها داشته، تصمیم گرفتیم دراین زمینه وارد عمل شویم. این طرح با هماهنگی و همراهی پرویز فتاح، رئیس کمیته‌ی امداد امام خمینی شروع به کار کرد و در ادامه نهادهای دیگری مثل شهرداری، کانون‌ها،  مساجد کشور، آستان قدس رضوی و نهادهایی که ظرفیت تبلیغاتی و رسانه‌ای داشتند با ما همراهی و همکاری کردند.

نایینی در رابطه با نحوه‌ی انتخاب افراد نیازمند به این طرح گفت: این افراد را کمیته امداد به ما معرفی می‌کند و در واقع آنها افراد تحت پوشش کمیته‌ی امداد هستند، اما در موج دوم این طرح که از مرداد ماه آغاز می‌شود قرار است از طریق سامانه‌های پیامکی درنظر گرفته شود و نام و مشخصات نو‌عروسانی را که برای تهیه‌ی جهیزیه دچار مشکل مالی هستند برای ما ارسال کنند و ما بعد از تایین صلاحیت این افراد، نام آن‌ها را در لیست خود قرار داده و برای تهیه‌ی جهیزیه‌ی آنها اقدام کنیم.

مدیر اجرایی طرح آینه شمعدان در پایان افزود: ما همچنین از مردم  تقاضا داریم اگر لوازم خانگی که از آنها استفاده نکرده‌اند و در حد نو دارند، از طریق سامانه به ما اطلاع رسانی کنند تا ما برای تحویل وسایل با آنها هماهنگی کنیم تا از درب منزلشان تحویل بگیریم.