به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، محمد رضا فراهانی گفت: حدود یک ماه از آغاز دوره جدید مجلس گذشته، با توجه به انتخابات هیات رییسه و کمسیون‌ها و نیز مباحث مربوط به آیین‌نامه‌های داخلی در واقع از هفته گذشته کمیسیون‌ها وارد مباحث اصلی و تخصصی شده‌اند.

معاون امور مجلس وزارت بهداشت گفت: با توجه به جلسه و تبادل نظری که با نمایندگان داشتم، نوربخش رییس کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر تعامل سازنده و نزدیک این کمیسیون با وزارت بهداشت تاکید داشتند.

فراهانی گفت: عزم کمیسیون بهداشت و درمان مجلس بر این قرار دارد که با تمام توان به وزارت بهداشت کمک کنند تا وزارت بهداشت اقداماتی را که آغاز کرده است تقویت و اشکالات را برطرف نماید و اگر چالش‌هایی در حوزه سلامت بوجود آمد با کمک دوستان کمیسیون بهداشت و درمان مجلس مرتفع شود.

معاون فرهنگی، دانشجویی و امور مجلس وزارت بهداشت همچنین به دیدار رمضانی وزیر بهداشت با نمایندگان مجلس اشاره کرد و گفت: در آن جلسه رییس و اعضای کمیسیون بهداشت و درمان مجلس تاکید کردند که این جلسه سرآغاز جلسات منظم مشترک خواهد بود.

 فراهانی یادآور شد: تاکنون از طرح تحول سلامت گزارش‌های اجمالی به کمیسیون بهداشت و درمان ارایه شده ولی گزارش‌های تفضیلی ارایه نشده است، گفت: ارایه این گزارش باعث می ‌شود تا آنها هم در جریان جزییات طرح تحول سلامت باشند.

وی تصریح کرد: انتقال اطلاعات و جزئیات برنامه‌هایی که اجرایی شده است به دوستان ما در مجلس کمک می‌کند تا به تحلیل واقعی و فهم مشترک با وزارت بهداشت برسند و در رفع مشکلات و چالش‌های حوزه سلامت کمک نمایند.