به گزارش  برنا؛ طبق مصاحبه های صورت گرفته با برخی از مسئولین و اهالی مردم در روزهای گذشته  این پروژه در زمان استاندار قبل و بدون هماهنگی با مسؤولان و مردم شهر بلداجی صورت گرفته که نارضایتی کشاورزان را به همراه داشته است.

بنابراین از همان روزهای نخست تصویب این پروژه که با اعتراضات شدید مردمی همراه بوده است و دیده ها و شنیده ها حاکی از این است  مسؤولان به هیچ وجه نگران کمبود آب کشاورزان نیستند .

 طبق گفتگوی امام جمعه وقت بلداجی با خبرنگار جوان آنلاین در تاریخ سی خرداد  و بر اساس گزارش های واصله، اخیراً استاندار بصورت غیر رسمی و بدون اطلاع مسئولین شهر بلداجی به این بخش آمده وکلنگ طرح انتقال آب از سد چغاخور به صنایع دشت سفیددشت را زده است.

به نظر برخی کارشناسان در صورت اجرایی شدن طرح انتقال آب از این منطقه، احتمال افزایش نارضایتی مردم بخش بلداجی با مسئولین ذیربط و جلوگیری از اجرای طرح متصور  می شد.

در حال حاضر تصاویر پخش شده در فضای مجازی و شبکه های اجتماعی خبر از تجمع اعتراض آمیز مردم و درگیری های شدید را می دهد تا نگذارند این پروژه عملیاتی شود.

شهر بلداجی از توابع شهرستان بروجن بوده و در60کیلومتری مرکز استان چهارمحال و بختیاری واقع شده است ، شهرستان بروجن از جمله شهرستان های استان است که این روز ها با  کم آبی و دربرخی از نقاط با بی آبی مقابله می کند و اجرای این پروژه خبر از خشک شدن تالاب در سالیان آینده می دهد.

خبرگزاری برنا سعی در ارتباط با مسئولین استانی همچون فرماندار شهرستان بروجن ، امام جمعه بلداجی و همچنین مدیر کل آب منطقه ای استان شد که با خاموشی تلفن های همراه و یا پاسخ ندان و قطع کردن تماس ها روبرو شد.