به گزارش خبرگزاری برنا از بیرجند، علی دلخروشان صبح امروز در جمع خبرنگاران، اظهار داشت: ساعت 4:23 دقیقه بامداد امروز مرد جوانی که ظاهرا پدر نوزاد بود، سراسیمه با مرکز پیام اورژانس 115 بیرجند تماس گرفت و درخواست کمک داشت.

وی افزود: مادر باردار 34 ساله به دلیل آغاز دردهای زایمانی با خودروی شخصی از یکی از روستاهای اطراف بیرجند در حال انتقال به بیمارستان بود که خودرو در کمربندی بیرجند به دچار نقص فنی شد.

رئیس مرکز مدیریت و حوادث فوریت‌های پزشکی خراسان جنوبی افزود: کارشناس اپراتوری به دلیل عدم ارائه آدرس دقیق توسط این مرد جوان، آمبولانس پایگاه‌های 3 و 4 شهری را به محل اعزام می‌کند.

دلخروشان تصریح کرد: به محض رسیدن کارشناسان اورژانس به بالین بیمار، مراحل زایمان آغاز که زایمان اورژانسی توسط کارشناسان در خودروی پراید با موفقیت انجام و مادر و نوزاد پسر منتقل بیمارستان ولی عصر(عج) بیرجند شدند.

وی از مردم  خواست تا در صورت نیاز به خدمات فوریت‌های پزشکی ضمن حفظ خونسردی با اورژانس 115 تماس بگیرند و آدرس دقیق را اعلام ، به سوالات کارشناسان اپراتوری اورژانس به دقت پاسخ داده و به توصیه‌های ارائه شده عمل کنند.

رئیس مرکز مدیریت و حوادث فوریت‌های پزشکی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: مادران باردار باید در روزهای پایانی بارداری مراقبت‌های لازم را درنظر بگیرند و به محض آغاز دردهای زایمان به اولین مرکز درمانی منطقه خود منتقل شوند.

انتهای پیام/