به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سردار "محمدرضا مقیمی" با حضور در جلسه قرارگاه "مقداد" فرماندهی مرزبانی ناجا در جمع شور مرکزی فرماندهان مرزبانی به بررسی راهکارها و مشکلات مبارزه با قاچاق کالا با محوریت دو استان "هرمزگان" و "بوشهر" پرداخت.

وی در حاشیه جلسه افزود: یکی از اولویت‌های سال 1395 در ناجا، مبارزه با قاچاق کالا و ارز است که در همین راستا قرارگاهی تشکیل و از ابتدای امسال به جد با محوریت استان‌های مرزی شروع به کار کرده است.

رئیس پلیس آگاهی ناجا ادامه داد: قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا به چالش‌ها و مشکلات مبارزه با قاچاق به صورت مستمر و جدی پرداخته است.

وی ادامه داد: ناجا و در خط مقدم آن مرزبانی، در راستای اجرای منویات مقام معظم رهبری در رسیدن به یک اقتصاد مقاومتی و شکوفایی اقتصاد ملی، به صورت مستمر و با تلاش شبانه روزی انجام وظیفه کرده است.

سردار مقیمی افزود: اولویت مرزبانی در مبارزه با قاچاق کالا، جلوگیری از ورود کالا است و مهم این است که مرزبانان ما در خط مقدم حفظ و حراست مرزهای کشور از ورود کالای قاچاق به داخل جلو‌گیری کنند.

دبیر قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا در ناجا خاطر نشان کرد: انهدام مکشوفات، انگیزه خوبی برای مرزبانان در راستای مبارزه با کالای قاچاق در حوزه مرزها است و آنچه که اهمیت بسیاری دارد و به امنیت اقتصادی و تقویت تولید ملی کمک می‌کند و اقدام برای مبارزه جدی در جهت جلوگیری از ورود کالای قاچاق و مبارزه بی امان با آن است.

وی با اشاره به دستاوردهای قرارگاه مبارزه با قاچاق کالای ناجا از سال 95 گفت : از ابتدای سال تاکنون شاهد افزایش کشفیات در حوزه کالاهای مختلف بودیم و بخش اعظم این کشفیات توسط مرزبانان پرتلاش ناجا صورت گرفته و با توجه به نیاز مرزبانی به امکانات و تجهیزات به روز، اگر این تجهیزات برای آنان فراهم شود حتی می‌توانند در این حوزه به موفقیت‌های بیشتری دست یابند.

دبیر قرارگاه مبارزه با قاچاق کالا گفت: در نیروی انتظامی احکام انهدام کالاهای مکشوفه را پیگیری می کنیم و انگیزه های زیادی وجود دارد که از طریق فرمانده ناجا همچنین فرماندهان فرمانده مرزبانی و انتظامی این موضوع مدیریت و اقدام شود.