به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سردار محسن خانچرلی با اشاره به اینکه مطالبات مردمی و انتظار مسئولان در خصوص امنیت اجتماعی از سوی پلیس استان پیگیری می‌شود، گفت: با اجرای طرح امنیت انتظامی و اجتماعی و همچنین در بحث مبارزه با سرقت، طی 24 ساعت گذشته با هماهنگی مقام قضائی در عملیاتی ویژه، 204 سارق دستگیر و 283 فقره انواع سرقت کشف شد.

وی با اشاره به متلاشی شدن 17 باند سرقت در این عملیات توسط کارآگاهان پلیس، افزود: با در دسترس بودن سوابق موجود و پیگیری‌های صورت گرفته، محل اختفای این افراد شناسایی شد و تیم‌های عملیاتی پلیس غرب استان تهران در عملیات شب گذشته این افراد را دستگیر کردند.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران، خاطر نشان کرد: در این عملیات، 15 نفر از اراذل و اوباش دستگیر شدند؛ که هر کدام دارای سوابق متعددی بودند.

سردار خانچرلی همچنین تصریح کرد: دستگیری 63 خرده فروش مواد مخدر از دیگر دستاورد این طرح بود که نسبت به مدت مشابه سال گذشته 46 درصد افزایش یافته است.

سردار خانچرلی با اشاره به این که اجرای طرح امنیت انتظامی و اجتماعی در غرب استان تهران به طور مستمر و جدی در حال پیگیری است، گفت: با هماهنگی های انجام شده با مقام قضائی، تمامی متهمان پس از تکمیل پرونده به دادسرا معرفی شدند تا به جرایم آنها رسیدگی شود.

رئیس پلیس غرب استان تهران از افزایش 25 درصدی دستگیری سارقان از ابتدای امسال نسبت به مدت مشابه سال گذشته خبرداد و گفت: پلیس با هرگونه ناهنجاری با اقتدار برخورد می کند و اجازه جولان به هیچ مجرمی را نخواهد داد.

به گفته وی، توجه به خواسته‌ها و مطالبات مردم و پیگیری جدی آنها را مورد تاکید قرار داد و گفت: شأن پلیس، خدمتگزاری به مردم است، پس باید به دقت به مشکلات آنان رسیدگی شود.

فرمانده انتظامی ویژه غرب استان تهران در پایان با ارزیابی مثبت از بازخورد طرح‌های ارتقاء امنیت اجتماعی تصریح کرد: ایجاد جو روانی امنیت و آرامش در جامعه در گرو تلاش مضاعف دستگاه قضائی و انتظامی است که در این میان نیروی انتظامی همواره پیشگام تامین امنیت در سطح جامعه است و با هنجارشکنان در همه زمینه‌ها برخورد قانونی دارد که نتیجه آن را می‌توان در افزایش سطح رضایت شهروندان مشاهده کرد.