سرهنگ محمدحسین حمیدی در گفت‌وگو با خبرنگار انتظامی خبرگزاری برنا، درباره نصب دوربین‌ها تا پایان سال95 خبر داد و گفت: بخش عمده‌ای از این دوربین‌ها برای ثبت تخلفات نصب می شود؛ تاکنون 70 دوربین در اکثر محورهای مواصلاتی نصب شده است.

حمیدی ادامه داد: تاکنون تعداد زیادی دوربین در محورهای آذربایجان شرقی، آذربایجان غربی، گیلان، زنجان، تهران - اصفهان، تهران - مشهد، اصفهان به سمت شیراز ، همدان، جاده فیروزکوه و هراز نصب شده است و طی چند روز آینده در سایر محورها نصب خواهد شد.

وی افزود: این دوربین‌ها همه تخلفات را در طول شبانه روز را ثبت می‌کند.

سرهنگ حمیدی خاطر نشان کرد:  تخلف سرعت لحظه‌ای و سرعت متوسط، جزو تخلفات به شمار می‌آید.

رئیس پلیس راه راهور ناجا اظهار کرد: تمام دوربین‌های نصب شده در محورهای مواصلاتی کشور، همه تخلفات اعم از نبستن کمربند ایمنی، معاینه فنی، تخلفات حادثه صحبت کردن با تلفن همراه و خوردن و آشامیدن را ثبت می کنند.

وی ادامه داد: تمام تخلفاتی که از طریق دوربین ثبت شود بعد از تایید در سیستم از طریق پیامک به شخص اعلام می شود؛ و  پیامک‌های تخلف در همان روز ارسال می‌ شود.

به گفته رئیس پلیس راه راهور ناجا، این دوربین‌ها برای ثبت سرعت متوسط در محورها نصب شده و اگر راننده، سرعت  مجاز را رعایت نکند و فاصله طولی با خوروی جلویی را رعایت نکند، برای جلوگیری از تصادفات زنجیره‌ای، برای راننده تخلف ثبت می‌شود.