به گزارش  گروه خبر خبرگزاری برنا، سید محمد هادی ایازی در اولین نشست خبری جشنواره فیلم سلامت بر لزوم همکاری جامعه هنرمندان و اصحاب فرهنگی برای اصلاح سبک زندگی و توجه به مسئله سلامت از سوی مردم تاکید کرد و گفت: شاید در گذشته با محوریت سلامت اقداماتی صورت گرفته باشد اما دغدغه‌های این حوزه به قدری زیاد است که باید بیش از گذشته به آن توجه کرد و باید از جامعه هنری در اصلاح سبک زندگی استفاده کرد.

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت با اشاره به اینکه نزدیک به 50 درصد مرگ و میرها در کشور به دلیل بیماری‌های قلبی و عروقی است، بر لزوم تحرک بیشتر و ورزش، کاهش مصرف قند و شکر و نمک و چربی‌ها تاکید کرد و گفت: شاید این مسائل موضوعات پیش پا افتاده‌ای باشد اما کاهش مصرف این مواد و افزایش میزان تحرک نقش موثری در کاهش مرگ و میرها خواهد داشت بنابراین در این حوزه می‌توانیم از جامعه هنرمندان هم استفاده کنیم.

رییس جشنواره فیلم سلامت با اشاره به تشکیل شورای فرهنگ سلامت در وزارت بهداشت، گفت: 66 جلسه فرهنگی در شورای فرهنگ سلامت برگزار شده و این شورا متشکل از افرادی صاحب نظر از سینما و تلویزیون و حوزه سلامت است.

ایازی در ادامه به ارائه گزارشی از سوی موسسه ملی تحقیقات دخانیات اشاره کرد و افزود: این گزارش نشان می  دهد  که میزان استفاده از سیگار در فیلم‌ها توسط خانم‌ها و آقایان زیاد بوده و باید هنرمند در فیلمی که در آن نقش ایفا می‌کند، فرهنگ سازی کند و کمک کند تا دغدغه‌های سلامت که یکی از آنها استعمال دخانیات است را برطرف کند.

به گفته ایازی، این سریال به خوبی می‌تواند به حوزه سلامت و دغدغه‌های آن در خصوص آشنایی و اطلاع رسانی به مردم در خصوص بیماری ایدز کمک کند.

معاون امور اجتماعی وزارت بهداشت همچنین، به نمایش سریال تلویزیونی پریا از شبکه سوم سیما اشاره کرد و گفت: این سریال به بیماری ایدز و عوارض و پیامدهای ابتلا به این بیماری اشاره کرده و خوشبختانه بسیاری از صحبت‌هایی که در خصوص بیماری ایدز و ویروس HIV نمی‌توانستیم بزنیم در این سریال از زبان بازیگرانش زده شده است.