«احمد حمزه» نماینده کهنوج در مجلس شورای اسلامی درباره اهمیت گردشگری به خبرنگار اجتماعی «خبرگزاری برنا» گفت: گردشگری از جایگاه ویژه‌ای در اقتصاد کشور برخوردار است و کشورهایی که سابقه تاریخی و ملی در دنیا دارند می‌توانند از کنار گردشگری، میلیاردها دلار برای خود کسب در آمد کنند.

به گفته او، کشورهای همسایه که در بخش گردشگری و توریست سرمایه گذاری کرده‌اند بدون اینکه سابقه تاریخی مشخصی داشته باشند مثل کشور عمارات همه ساله از  محل برگزاری جشنواره‌‎ها و تورهای مختلفی که در کشورشان برگزار می‌شود، درآمدی به خود اختصاص داده‌اند.

نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی ادامه داد: عرصه گردشگری در ایران هنوز خوب پا نگرفته تا آنجایی که باید و شاید نه تنها در مورد انتقال توریست‌های خارجی  بلکه گردشگری در بین مردم هم تشویق نشده و نقش موثریی که گردشگری باید در اقتصاد داشته باشد را تا امروز شاهد نبوده‌ایم.

حمزه به  «محمود سلطانی فر» رئیس سابق میراث فرهنگی اشاره ای کرد و گفت: زمانی که «سلطانی فر» ریاست سازمان گردشگری و میراث فرهنگی رو بر عهده داشتند توجه و نگاه ویژه‌ای به این مساله شده بود و تا حدودی صنعت گردشگری به حرکت در آمده بود، امیدواریم رئیس سازمان میراث فرهنگی در دوره ریاست خود با بهره برداری بیشتری صنعت گردشگری را به نحو احسن مورد ارزیابی قرار دهند.

او با تاکید بر اینکه صنعت گردشگری و اشتغال جوانان رابطه‌ای کاملا مستقیم باهم دارند افزود: صنعت گردشگری و اشتغال جوانان ما را باید سر و سامان بدهند و هر یک توریستی که وارد کشور می‌شود  خودش می‌تواند چند اشتغال در کشور ایجاد کند و اگر خوب مورد استفاده قرا بگیرد، ممکن است جوانان ما از شر بیکاری نجات پیدا کنند.

او ادامه داد: اگرچه باید توریست خارجی رو مدنظر قرار بدهیم و تعداد توریست بیشتری را برای کشور جذب کنیم و باید در مرحله نخست گردشگری را در کشور ایران و در بین مردم نشان دهیم و افراد جامعه را جذب این مهم کنیم.

نماینده مردم کهنوج در مجلس شورای اسلامی با اشاره به برنامه‌های مجلس دهم اضافه کرد: امید بخدا قرار است در مجلس دهم به بحث گردشگری و اقتصاد کشور و کارهایی که در آینده باید در صنعت گردشگری مورد توجه واقع شود، رسیدگی شود.

حمزه با تاکید بر این نکته که صنعت گردشگری از اهمیت خاصی برخوردار است و باید روی این حوزه تمرکز بیشتری شود، گفت: صنعت گردشگری به غیر از اقتصاد و اشتغال و درآمد زایی که برای ما ایجاد می‌کند، بحث تبادل فرهنگی و آمیختگی فرهنگی را هم دارد و آنهایی که از کشور ما به عنوان توریست بازدید می‌کنند می‌توانند پیام آوران فرهنگ و جذابیت‌های کشور ما برای خود و کشورشان باشند و این می‌تواند یکی از جنبه‌های خوب گردشگری برای کشوری همچون ایران با سابقه‌ای غنی از فرهنگ، تاریخی تمدن به این باارزشی باشد.