به گزارش خبرگزاری برنا از مشهد، علیرضا رشیدیان در همایش تکمیل شبکه مراقبت‌های نوین سلامت در کلان‌شهرها که در فرهنگسرای ترافیک برگزار شد، از تحویل 670 تخت بیمارستانی به مردم و ساخت و تکمیل بخشی از 2 هزار و 100 تخت بیمارستانی دیگر تا پایان سال خبر داد و اظهار کرد: همه امکانات تأمین نشده، اما همتی در حوزه سلامت وجود دارد که با هر آنچه در توان داریم عزت و سلامتی مردم تأمین شود.

وی ادامه داد: قبل از سال 94 برنامه خانه‌های بهداشت روستایی براساس سیاست‌های محرومیت‌زدایی دولت انجام و پس‌ از آن، مناطق حاشیه شهر تکمیل و در شبکه‌های بهداشت و سلامت صددرصد برنامه‌‌های مدنظر اجرایی شد.

استاندار خراسان رضوی ایجاد سلامت در کشور را منوط به همکاری تمامی دستگاه‌ها و مردم دانست و ابراز کرد: ایجاد مراکز ورزشی، تولید غذا مثل تهیه نان همراه با سبوس بدون مواد زائد مسئله‌هایی هستند که باید در تمامی مراکز بهداشتی موردتوجه قرار گیرد.

رشیدیان آموزش و همراهی مردم با نظام سلامت را بسیار مهم دانست و اضافه کرد: درخصوص آموزش مسایل مربوط به‌ سلامت روح و روان مردم در این مراکز راهی ایجاد شده تا خدمات لازم را به مردم ارائه دهند تا شاهد برخی از موارد عدم کنترل خشم در جامعه نباشیم.

وی افزود: 670 تخت بیمارستانی به مردم تحویل داده‌ شده و دو هزار و 100 تخت بیمارستانی دیگر نیز در حال ساخت و تکمیل است که امیدواریم تا پایان سال بخشی از آن به مردم تحویل داده شود.