به گزارش خبرنگار محیط زیست «خبرگزاری برنا» احد وظیفه بر اساس تحلیل آخرین نقشه‌های پیش‌یابی هواشناسی درباره هوای روز دوشنبه گفت: با عبور امواج تراز میانی از غرب و مرکز کشور و نفوذ جریانات شمالی در نوار شمالی، امروز در مناطقی از غرب، جنوب غرب، مرکز، سواحل غربی و مرکزی خزر، دامنه‌های جنوبی البرز، بخش‌های جنوبی شمال غرب و از اواخر امشب و دوشنبه 17 آبان، علاوه بر این نواحی، در شمال شرق رگبار باران و در پاره‌ای مناطق رعد و برق، وزش باد و در نقاط کوهستانی و سردسیر بارش برف دور از انتظار نخواهد بود.

به گفته وظیفه، این سامانه روز سه‌شنبه 18 آبان، در شمال شرق فعال خواهد بود. شدت بارش امروز در گیلان، غرب مازندران، شرق لرستان و شمال چهارمحال و بختیاری است و خلیج فارساز اواخر روز دوشنبه و سه‌شنبه مواج پیش‌بینی می‌شود. 

او با اشاره به وضعیت هوای تهران گفت آسمان تهران در روز دوشنبه نیمه ابری، همراه با بارش پراکنده، گاهی وزش باد، بتدریج کاهش ابر با حداکثر و حداقل دمای 16 و 6 درجه سانتیگراد و در روز سه‌شنبه 18 آبان، صاف تا کمی ابری، همراه با وزش باد با حداکثر و حداقل دمای 18 و 7 درجه سانتیگراد پیش‌بینی می‌شود.