به گزارش خبرنگار جوانان خبرگزاری برنا، «محمد رضا رستمی»، معاون ساماندهی امور جوانان وزارت ورزش و جوانان، در بازدید از غرفه خبرگزاری برنا در بیست و دومین نمایشگاه مطبوعات گفت: راه اندازی سمن های فعال حوزه جوانان باعث افزایش مشارکت جوانان در حوزه های مختلف شده است. این سمن ها تا امروز در حوزه های مختلفی مانند: آموزش، فرهنگ، محیط زیست و آسیب های اجتماعی، گردشگری فعالیت می‌کنند.

رستمی افزود: در جلسه رای اعتماد ٣ وزیر رئیس جمهور اعلام کرده اند که برخی جوانان علاقه‌مند به فعالیت سیاسی هستند و باید شرایط این فعالیت برای جوانان فراهم شود. پس از این سخنان رئیس جمهور، معاونت ساماندهی امور جوانان با اتکا به تجربه موفقی که در مشارکت اجتماعی جوانان بدست آورده است تصمیم گرفت کار گروهی با حضور جوانان فعال در حوزه سیاست که عضو احزاب و گروههای رسمی کشور هستند راه اندازی کند.

معاون ساماندهی امور جوانان تصریح کرد: هدف از راه اندازی این کارگروه فراهم سازی بستر برای گفت‌و‌گو، تعامل و همکاری میان جوانان با اندیشه سیاسی مختلف است که این مهم سبب افزایش احترام متقابل و تحمل اندیشه مخالف سیاسی در جوانان می‌شود. این کارگروه در راستای توانمندسازی جوانان و برای تحقق مشارکت حداکثری جوانان در زمینه های مورد دلخواهشان است. ما معتقدیم فعالان سیاسی جوان، با گفتگو و مناظره در حوزه های مختلف قابلیت بالایی درحل مسایل مورد اختلاف می یابند و توانایی مذاکره و اقناع سازی دیگر فعالین سیاسی را کسب می کنند و بدین ترتیب برای امور مهمتر کشور آماده می گردند. با چنین کارکردی این کارگروه توجه ویژه ای به ارتقای منافع ملی از طریق کاهش اختلافات سیاسی و همگرایی جوانان در تحقق آن خواهد شد