به گزارش خبرگزاری برنا از قم، احد جمالی امروز در کارگروه زنان و خانواده که در سالن جلسات معاونت سیاسی استانداری قم برگزار شد،‌ اظهار کرد: در زمینه بحث تحکیم خانواده و طلاق دو طرف زن و مرد تأثیرگذار هستند.

وی خاطرنشان کرد: دستگاه‌های مختلف به صورت موضوعی قضایای مربوط به این امر را تعقیب می‌کنند، این همدلی وجود دارد و مشکلی در این زمینه نیست، هر یک از ما مأموریت‌های خاص حاکمیتی داریم، زمانی که همه با یکدیگر باشیم، می‌توانیم به موفقیت برسیم.

معاون سیاسی و امنیتی استاندار قم با بیان اینکه مسئله طلاق سونامی خاموش است که اثرات خود را بر جای می‌گذارد، گفت: سال گذشته در استان قم رتبه چهارم را در این زمینه داشتیم و سال 94ـ93 رتبه هشتم شده است، به معنای این است که استان‌های دیگر بحرانی‌تر از ما هستند که حل آن به عزم متولیان و افراد دلسوز نیاز دارد.

وی خاطرنشان کرد: هر اندازه سن ازدواج افزایش پیدا می‌کند، زن و مرد آرمانی‌تر فکر می‌کنند، آرمانی فکر کردن خوب است، به شرطی که فرد ابزار را تشخیص دهد و به دنبال آن برود،‌ ولی به طور معمول با پیچیدگی و مشکلات در جامعه این قضایا دست‌نیافتنی و نشدنی است.

جمالی با بیان اینکه ظرفیت خوبی از نظر مراجع، علما و اندیشمندان در شهر قم وجود دارد، گفت: هر اندازه افراد عاقل در جامعه بیشتر باشند، ارزش آن جامعه بیشتر می‌شود.

وی خاطرنشان کرد:‌ شورای فرهنگ عمومی عالی‌ترین شورای یک استان است، ‌در رأس آن امام جمعه قرار دارد و دبیری آن به عهده استاندار است و افراد صاحب نظر دستگاه‌های مختلف در این شورا حضور دارند و تلاش می‌کنند تا گام‌های مثبتی در این زمینه بردارند.