به گزارش خبرگزاری برنا ، زهرا احمدی‌پور پیش از ظهر امروز در نشست راهبردی گردشگری استان سیستان و بلوچستان که در استانداری برگزار شد، با اشاره به آثار تاریخی و فرهنگی و محوطه‌های تاریخی متعدد سیستان و بلوچستان اظهار داشت: سیستان و بلوچستان به عنوان یک مقصد مهم فرهنگی و گردشگری در کشور است که تاکنون در عرصه ملی به خوبی معرفی نشده است.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور گفت: متاسفانه علاوه عدم معرفی صحیح سیستان و بلوچستان، بخشی از محرومیت‌های این استان ناشی از انزوای جغرافیایی آن اتفاق افتاده است.

وی گفت: در برنامه‌های سازمان میراث فرهنگی، سیستان و بلوچستان مهمترین اولویت کاری من است چرا که با بسیاری از محرومیت‌ها و همچنین قابلیت‌های این استان آشنا هستم و باید فضاهای این سرزمین را با نگاه عدالت‌محور در جایگاه مناسب خود معرفی کرد.

احمدی‌پور صیانت از میراث فرهنگی کشور را یک ضرورت دانست و خواستار معرفی میراث و هویت فرهنگی و تاریخی کشور به نسل‌های جوان به ویژه دانش‌آموزان مقاطع ابتدایی با استفاده از نمادهای فرهنگی در کتب درسی مدارس شد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی کشور افزود: تبدیل صنایع دستی به فرصت برای ایجاد زمینه‌های سرمایه‌گذاری و اشتغال یک راهبرد مهم در برنامه‌های میراث فرهنگی است.

وی همچنین با تاکید بر ضرورت جانمایی نمادها و صنایع دستی کشور در هتل‌ها و مکان‌های گردشگری و تفریحی و برنامه‌های صداو سیما گفت: نباید از صنایع دستی به عنوان اشیاء تزیینی استفاده شود بلکه صنایع دستی باید به عنوان یک عنصر اصلی در الگوی زیست ما قرار گیرد.