به گزارش گروه خبر خبرگزاری برنا، سردار منوچهر امان‌اللهی صبح امروز در جمع اصحاب‌رسانه با اشاره به عملکرد نیروی انتظامی و تعهد به انجام وظایف برای برقراری نظم اجتماعی در استان، اظهار داشت: آخرین ابلاغیه و دستورالعمل‌ها برای اجرای قانون و نظم اجتماعی به نیروهای انتظامی در راستای ارتقای سطح کیفی خدمات‌رسانی‌ها به زائران اربعین حسینی ارائه شده است.

وی با اشاره به اینکه مراسم پیاده‌روی بزرگ اربعین را در پیش داریم و نیروی انتظامی در تسهیل تردد زوار و خدمت به زائران امام حسین(ع) بیشترین تلاش را در دستور کار دارد، گفت:‌ هر ساله زوار اربعین از سراسر جمهوری اسلامی ایران از استان کرمانشاه تردد می‌کنند و با سرلوحه قرار دادن خدمات خوب به آن‌ها در انجام وظیفه و ارتقای امنیت استان تلاش می‌کنیم.

فرمانده انتظامی استان کرمانشاه با اشاره به اینکه در حال حاضر شرایط امنیتی کرمانشاه در وضعیت مطلوبی است، افزود: با نیروهای انتظامی، پلیس‌راه و... در ستاد اربعین جلسات متعددی در راستای هماهنگی وظایف دستگاه‌های اجرایی و تجهیز امکانات لازم برای خدمات‌رسانی به زوار اربعین و برقراری امنیت و نظم اجتماعی برگزار و تدارکات لازم اتخاذ شده است.

این مقام ارشد انتظامی استان یادآور شد: در ایام خدمات‌رسانی به زوار اربعین بیش از 320 نیروی انتظامی به مجموعه پلیس برای برقراری نظم و حضور پر رنگ در محورهای تردد زوار افزوده می‌شود.

امان‌اللهی تاکید کرد: تردد افراد بیگانه و اتباع خارجی از مرز مهران ممنوع است و این افراد باید از مسیر خوزستان با رعایت قوانین و مقررات پلیس تردد کنند.

به گفته فرمانده انتظامی استان کرمانشاه، درزمینه خروج مشمولان نظام وظیفه از مرز در ایام اربعین حسینی، این افراد باید 3 میلیون تومان وثیقه بگذارند و خروج آن‌ها هماهنگ شود.

امان‌اللهی اظهار داشت: تلاش شبانه‌روزی نیروی انتظامی در همه ایام سال به ویژه ایام اربعین در راستای تسهیل در تردد و خدمات‌رسانی به زوار امام حسین(ع) و کسب رضایت و تامین امنیت جامعه است.