به گزارش خبرگزاری برنا، معاون رئیس جمهور و رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری با تاکید بر توسعه، تقویت و تامین زیرساخت‌های مناسب گردشگری، گفت: یکی از موضوعاتی که در حوزه گردشگری باید به آن توجه ویژه داشت، ساخت و توسعه هتل های سنتی و اقامتگاه‌های بوم گردی در نقاط مختلف کشور است.

 «زهرا احمدی پور» که همزمان با سفر معاون اول رئیس جمهور و جمعی از اعضای دولت تدبیر و امید به استان کرمان سفر کرده است با حضور در شهرستان قلعه گنج از هتل کپری پارسیان این شهرستان بازدید کرد.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در بازدید از بخش های مختلف این هتل به توسعه و ساخت هتل های سنتی و اقامتگاههای بوم گردی در نقاط مختلف کشور به منظور جذب هر چه بیشتر گردشگران و توسعه گردشگری، تاکید کرد.

معاون رئیس جمهور در این بازدید با بیان اینکه توسعه و تامین زیرساخت‌های گردشگری می تواند موجب توسعه هر چه بیشتر گردشگری و افزایش گردشگران داخلی و خارجی شود، اضافه کرد: بهره‌گیری از فضاهای سنتی و همچنین توجه به آداب و رسوم و سنت‌های هر منطقه و توجه به سابقه تمدنی شهرهای مختلف، باید در احداث هتل‌های سنتی و اقامتگاه‌های بوم گردی مورد توجه قرار گیرد.

دکتر احمدی پور با اشاره به ضرورت نوآوری در ساخت مراکز اقامتی گفت: استفاده از تجربیات جدید و ایجاد مراکز اقامتی جذاب، مانند هتل های سنتی و اقامتگاه‌های بوم گردی می‌تواند منجر به رونق گردشگری کشور شود.

رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری همچنین در بازدید از نمایشگاه دایمی صنایع دستی که در لابی این هتل کپری برپا شده‎است، به نقش صنایع دستی و اهمیت آن نیز اشاره کرد و افزود: گسترش فروشگاه‌های مجازی صنایع دستی از مواردی است که باید مورد توجه قرار گیرد.