به گزارش خبرگزاری برنابه نقل از وبدا، دکتر سید حسن هاشمی در این پیام همچنین  از حضور نیروهای اورژانس که طی هر دو حادثه، حضوری به موقع داشتند و نیز از پرسنل مراکز درمانی که با آمادگی کامل، خدمات لازم را به مجروحان ارائه دادند، قدردانی کرد.

وزیر بهداشت در این پیام ابراز امیدواری کرد با پیگیری و بررسی‌های کارشناسی در مورد حوادثی مانند آن‌چه در سمنان رخ داد و تصادفاتی که هر روز با آنها مواجه هستیم، شاهد اقدامات لازم برای پیشگیری از رخدادهایی دردناک از این دست باشیم.  

متن پیام وزیر بهداشت بدین شرح است:

انا لله و انا الیه راجعون

روز گذشته بر اثر عملیاتی تروریستی در منطقه حلّه عراق، تعداد کثیری از زائران مرقد حسین ابن علی(ع) از جمله گروهی از هموطنان عزیزمان به شهادت رسیده و مجروح شدند. حادثه‌ای که انزجار تمام آزادگان جهان را در پی داشت.

امروز هم برخورد دو قطار در سمنان، جان شماری از هموطنان‌مان را گرفت و جمعی را مصدوم کرد.

اینجانب ضمن تسلیت به ملت شریف ایران و خانواده حادثه دیدگان، از همکارانم در اورژانس وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی که طی هر دو حادثه، حضوری به موقع داشتند و پرسنل مراکز درمانی که با آمادگی کامل، خدمات لازم را به مجروحان ارائه دادند، سپاسگزاری می‌کنم و امیدوارم با پیگیری و بررسی‌های کارشناسی در مورد حوادثی مانند آن‌چه در سمنان رخ داد و تصادفاتی که هر روز با آنها مواجه هستیم، شاهد اقدامات لازم برای پیشگیری از رخدادهایی دردناک از این دست باشیم.  

دکتر سید حسن هاشمی

وزیر بهداشت، درمان و آموزش پزشکی