به گزارش برنا- ایلام سردار نورعلی یاری فرمانده نیروی انتظامی استان گفت:  به دنبال وقوع چندین فقره سرقت خودرو و لوازم داخل خودرو در شهرستان های ایلام و مهران، موضوع به صورت ویژه در دستور کار انتظامی شهرستان ایلام و پلیس آگاهی استان قرار گرفت. 

وی افزود: با اشراف اطلاعاتی پلیس ، ابتدا یکی از سارقان در هنگام سرقت یک دستگاه خودرو پراید شناسایی و پس از تعقیب و گریزی چند ساعته خودرو سرقتی متوقف و سارق دستگیر شد.

فرمانده انتظامی استان ایلام یادآور شد: در تحقیقات و بازجویی های اولیه ،متهم دستگیر شده به  فعالیت یک باند سرقت خودرو اعتراف کرد.

 وی گفت: با انجام یک سری کارهای اطلاعاتی پاتوق و محل جلسات مخفی اعضاء این باند شناسایی و عملیات دستگیری آن ها با هماهنگی مرجع قضائی آغاز شد.

سردار یاری خاطرنشان کرد: پس از اخذ نیابت و دستور مقام قضائی سایر اعضاء باند سرقت خودرو در مدت زمان کمتر از 24 ساعت دستگیرشدند.

وی گفت: در این عملیات هفت سارق و یک مالخر دستگیر و تحویل محاکم قضائی شدند.

فرمانده انتظامی استان ایلام گفت: سارقان تا کنون به 28 فقره انواع سرقت شامل 11 فقره سرقت خودرو و 17 فقره سرقت قطعات داخل آن اعتراف کردند.

وی افزود: برابر بررسی های به عمل آمده و حسب اعترافات سارقان، بیشتر خودروهای سرقت شده در محل های خلوت و تاریک و نیز در مجتمع های مسکونی فاقد نگهبان  پارک بوده و فاقد تجهیزات ضد سرقت مانند دزدگیر،قفل فرمان و قفل پدال بوده اند.

سردار یاری در پایان با هشدار به سارقان و هنجارشکنان جامعه، از مردم خواست به توصیه های پلیس توجه جدی داشته و در پیشگیری از سرقت اقدامات پیشگیرانه را انجام دهند و هرگونه مورد مشکوک را از طریق تلفن 110 به پلیس اطلاع دهند.#