به گزارش خبرگزاری برنا از گیلان ، محمد علی نجفی پس از دیدار با رئیس جمعیت هلال احمر کشور که در تهران انجام شد گفت  دکتر سید امیر ضیایی در این نشست با استقرار دائمی بالگرد امداد هوایی در گیلان موافقت و دستورات لازم را صادر کرد

 استاندار گیلان پنجشنبه گذشته نیز در در آیین تجلیل از داوطلبان جمعیت هلال احمر گیلان و راه اندازی رسمی خانه های هلال  تأکید کرده بود باتوجه به حادثه خیز بوده گیلان استقرار دائمی بالگرد از مطالبات استان است.

استاندار گیلان  در این مراسم  با بیان این که حادثه زمان نمی شناسد و نمی توانیم بگوییم زمانی که بالگرد در استان گیلان مستقر است حادثه بروز کند گفت :با توجه به حادثه خیز بودن گیلان، استقرار دائمی بالگرد در استان جزء مطالبات ما است .

گفتنی است ساخت نخستین پایگاه هوایی امدادی ماه گذشته با اعتباری  بالغ بر 85 میلیارد ریال در فضایی به مساحت 15 هزارو 500 متر مربع  در مرکز آموزشهای تخصصی  هلال احمر واقع در چاف لنگرود  با حضور استاندار گیلان و رئیس سازمان مدیریت عمران کشور آغاز شد .

همچنین  در این مراسم یک بالگرد پیشرفته امداد هوایی به استان گیلان اختصاص یافته که ماهانه   دو هفته در   استان مستقر است .

این بالگرد  15 نفره با تجهیز به امکانات روز ، دوموتوره بوده و توانایی پرواز در شب و پرواز کور (IFR)، روی آب، حمل مصدوم و بار را دارد در اختیار جمعیت هلال احمر قرار گرفته است .