به گزارش خبرگزاری برنا از لرستان ،مدیرکل بهزیستی لرستان  ضمن تبریک روز معلول و تقدیر از عوامل برگزار کننده همایش روز معلولین گفت ما باید ارائه خدمات به جامعه هدف را به بهترین شکل ارائه دهیم.

در حاشیه این جلسه " ابتسام داشی"معاون پیشگیری بهزیستی لرستان به ارائه گزارشی از اقدامات دفتر مشاوره پرداخت و افزود ما در بحث مشاوره به دنبال توسعه وایجاد مراکز جدید و افزایش ضریب نفوذ مشاوره در سطح استان هستیم و راهبرد ما نیز ارتقاء خدمات غیردولتی مراکز مشاوره است.

وی ادامه داد :متاسفانه تنها 1 درصد جمعیت استان از خدمات مشاوره تلفنی آگاهی دارند و باید با اطلاع رسانی این خلاء را برطرف نمائیم.وی میزان تماس مردمی در 6 ماهه اول سال 95 را 4 هزارو 641 نفر اعلام و گفت تعداد 5 هزار و 70 نفر هم بصورت حضوری در مراکز مشاوره خدمات دریافت کرده اند.

معاون پیشگیری در ادامه با تبیین مسائل مربوط به طلاق ، 3 عامل عمده در بروز طلاق را اعتیاد ، خیانت و عدم مسئولیت پذیری (بیکاری) برشمرد و افزود 1 هزار و 310 نفر از زوجین متقاضی طلاق به مراکز مشاوره مراجعه کرده اند که 17 درصد آنها موفق به سازش شده اند و این آمار نسبت به سال گذشته 5 درصد رشد داشته است.

داشی افزود: طرح پیشگیری و مداخله به منظور کاهش طلاق و پیشگیری از عوارض ناشی از طلاق از سال 93 شروع شده است که تا به حال پیشرفت ها و نتایج خوبی حاصل شده است اما در این طرح ها ما شاهد هستیم که متاسفانه سن 32 درصد از زنان مطلقه زیر 20 سال است و 23 درصد افراد مطلقه خویشاوند نمی باشند و باید زوجین مسئله طلاق و عوارض پس از آن آگاه کرد.