به گزارش خبرگزاری برنا، فخرالدین احمدی دانش آشتیانی وزیر آموزش و پرورش به مناسبت هفته‌ گرامیداشت قرآن، عترت و نماز در مدارس پیامی صادر کرد.

متن پیام به شرح زیر است:

قرآن شفاعت کننده اى است که شفاعتش پذیرفته می شود و گوینده ‏اى است که گفتارش تصدیق می شود و کسى که قرآن در قیامت او را شفاعت کند آن شفاعت در حق او پذیرفته است. (نهج‌البلاغه، خطبه‌ 176)

قرآن، محور اتحاد مسلمانان و مکتب اهل‌بیت (علیهم‌السلام) و خاستگاه انقلاب اسلامی است و نماز، مظهر بندگی در پیشگاه پروردگار عالمیان و پرچم مسلمانی است.

زمینه های دست یابی به حیات طیبه در کلام رهبر معظم انقلاب اسلامی (مدظله‌العالی) اینگونه منعکس شده است: «عزیزان! با قرآن اُنس بگیرید، از آن بیاموزید و در آن بیندیشید» و این فرموده، به حول و قوه الهی با تلاش دست‌اندرکاران دستگاه عظیم تعلیم و تربیت، به یک باور قلبی تبدیل‌شده است.

امروز فعالیت‌های قرآن، عترت و نماز در آموزش و پرورش سرآمد فعالیت‌های قرآنی کشور به حساب می‌آید، از این منظر «هفته‌ گرامیداشت قرآن، عترت و نماز در مدارس» فرصتی است برای آنکه تمام توان خود را مصروف اعتلای نماز و فرهنگ و معارف قرآن و اهل‌بیت (علیهم‌السلام) نماییم.

اینجانب فرارسیدن «هفته‌ گرامیداشت قرآن، عترت و نماز در مدارس» را به معلمان و دانش‌آموزان عزیز، حاملان قرآن کریم، عاشقان اهل‌بیت (علیهم‌السلام) و اقامه کنندگان نماز تبریک عرض می نمایم و از همکاران عزیزم در سراسر کشور، انتظار دارم به فعالیت‌های اثرگذار این سه منشور نورانی، نگاهی ویژه داشته باشند و تلاش نمایند در راه این هدف والا، فعالیت‌های طراحی‌شده و ابتکاری را با نیت خالص و عزم آهنین، به سرانجام رسانند.

 از پیشگاه خداوند متعال درخواست دارم توفیق عنایت فرماید تا با بهره‌گیری از رهنمودهای راهگشای مقام معظم رهبری (مدظله‌العالی)، با تدبیر، خلوص و همت و به‌کارگیری روش های جذاب در جهت نهادینه نمودن این سه منشور نورانی بیش از پیش مؤثر باشید.