به گزارش خبرگزاری برنا و به نقل از روابط عمومی اورژانس کشور، نشست دو روزه تخصصی با حضور مدیران و مسئولان روابط عمومی سراسر کشور و همچنین دکتر پیرحسین کولیوند سرپرست مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور در سالن همایش های وزارت بهداشت برگزار شد.

سرپرست اورژانس کشور در این نشست، اظهار کرد: هفته وحدت و فرارسیدن سالروز ولادت پیامبر اکرم(ص) را خدمت تمامی مردم مسلمان و پرسنل خدوم بهداشتی و پزشکی تبریک عرض میکنم.

وی با بیان اینکه خدمات ارائه شده از سوی کمیته بهداشت و درمان و همچنین فوریت های پزشکی در ایام اربعین به زوار عزیز قابل تقدیر است، افزود: راه اندازی و تشکیل تیم واکنش سریع یک موضوع مهم است که باید در اولویت قرار بگیرد.

کولیوند گفت: تمامی رؤسای مرکز مدیریت حوادث و فوریت های پزشکی کشور لازم است جهت فرماندهی بهتر و خدمات رسانی مطلوب تر در محل حوادث ویژه حضور داشته باشند و اطلاع رسانی آنی و دقیق از حوادث را نیز در اختیار مردم قرار دهند چرا که اطلاع رسانی معتبر و بهنگام در حوادث از اهمیت ویژه ای برخوردار است.

سرپرست اورژانس کشور تصریح کرد: اورژانس هوایی اهمیت ویژه ای دارد و در همین راستا باتوجه به اهمیت اورژانس هوایی در نحات جان مصدومان لازم است این بخش نسبت به جایگاه کنونی تقویت شود و با حمایت وزیر بهداشت اقداماتی در جهت تجهیز و تقویت پایگاه های اورژانس هوایی در سراسر کشور صورت گرفته و همچنان در دست اقدام است.

وی با بیان اینکه توجه و تمرکز ما بر ارائه خدمات مطلوبتر به مردم است، عنوان کرد: در این راستا تلاش می کنیم که با ساخت پایگاه ها و حذف کانکس ها و پایگاه های فرسوده بتوانیم خدمت دهی مطلوبتری داشته باشیم.

دکتر کولیوند خاطرنشان کرد: بر آمبولانس های خصوصی نظارت بیشتری می شود و این بخش ساماندهی می شود، همچنین در تلاشیم که به بخش اورژانس پیش بیمارستانی اعتباربخشی داشته باشیم.

وی با اشاره به تلاش در جهت توانمند سازی نیروی انسانی و آموزش مدام پرسنل شاغل در بخش اورژانس پیش بیمارستانی و بیمارستانی تاکید کرد: در سطح استان تهران تیم هایی را جهت ارزیابی و نظارت بر اورژانس های بیمارستانی تشکیل داده ایم و به صورت مدون این بازدیدها در حال انجام است.

وی افزود: این کمیته نظارت و ارزیابی در اورژانس های بیمارستانی در سراسر کشور باید تشکیل شود که شاهد ارایه خدمات مطلوبتر به بیماران و مصدومین اورژانس بیمارستانی باشیم.

در این نشست رؤسای فوریت های پزشکی کشور مشکلات خود را عنوان کرده و پیرامون آنها صحبت کردند.

کولیوند در این نشست به اهمیت جایگاه روابط عمومی در سازمانها اشاره و عنوان کرد: روابط عمومی ها در هر محلی به عنوان یک مرکز مورد اطمینان مردم است.

وی خاطر نشان کرد: روابط عمومی ها به عنوان پیشانی و نوک پیکان یک مجموعه و محرم و مورد اعتماد مردم هستند که باید روابط عمومی ها اطلاع رسانی آنی, بهنگام و دقیق را به اطلاع مردم برسانند.

سرپرست اورژانس کشور افزود: نقش روابط عمومی در یک سازمان از اهمیت بالایی برخوردار است پس لازم است که روابط عمومی ها نیز عملکرد و دانش عملی و علمی خود را پیرامون وظایفشان بالا ببرند.

وی با اشاره به اهمیت نقش روابط عمومی در سازمان ها، اظهار داشت: روابط عمومی ها سازمان ها را در برابر تهدیداتی مانند تهمت،خلاف گویی و دروغ پردازی حفظ میکند و این در حالی محقق می شود که خود روابط عمومی از این خصلت ها مبرا باشد

وی با بیان اینکه همکاری مستمر و رابطه بسیار خوب با رسانه ها و خبرگزاری ها باید در اولویت کاری روابط عمومی ها باشد، افزود: روابط عمومی خوب و موفق باید در اجرای اقدامات خود سریع و صادق باشد و اخبار و اطلاعیه و بیانیه های مربوط به سازمان را به موقع منتشر کند.

سرپرست اورژانس کشور عنوان کرد کرد: یک روابط عمومی موفق نباید توجیه گر و تبیین گر باشد بلکه باید تحلیل گر باشد و هنر روابط عمومی خوب زمانی مشخص می شود که ارتباط خوبی با رسانه ها برقرار کند.

دکتر کولیوند گفت: روابط عمومی موفق نباید در انتشار اخبار انجام وظایفش جبهه گیری شخصی و سیاسی و جناحی داشته باشد.