به گزارش خبرگزاری برنا، محمدرضا متقی فعال حوزه جوانان، با ارزیابی مثبت از آغاز به کار رسمی شیراز به‌عنوان پایتخت جوانان کشورهای اسلامی گفت: بهترین اتفاق این است که شیراز، شهری که بیش از 3 هزار سال قدمت دارد می‌تواند از زاویه دیگری به کشورها معرفی شود.

به گفته محمدرضا متقی، شیراز در این‌یک سال فرصت دارد تا نام ایران را به‌عنوان طلایه‌دار فرهنگ و تاریخ در بین کشورهای اسلامی ثبت کند.

وی ارتباط‌گیری جوانان کشورهای مختلف با یکدیگر را مهم‌ترین دستاورد چنین برنامه‌هایی دانست و ادامه داد: باید از هر فرصتی برای ارتباط‌گیری و تبادل‌نظر با کشورهای دیگر استفاده کنیم و پایتختی شیراز بهانه خوبی برای این اتفاق است. بین کشور ما و بسیاری از کشورهای جهان اسلام اشتراکات فرهنگی زیادی وجود دارد امروز که شیراز ما برای یک سال به‌عنوان پایتخت معرفی‌شده است. باید تبدیل به مرکزی برای تبادل‌نظر بین جوانان کشورهای اسلامی شود.

 این فعال حوزه جوان اظهار کرد: یک سال فرصت خوبی است تا کشورهای اسلامی در شیراز گرد هم آورده شوند و راهکارهای آنان در مسائل مختلف به‌ویژه چگونگی حل معضلات جوانان بررسی شود. این بهترین فرصت برای ما خواهد بود که بیشتر از هر چیز فرهنگ خودمان را با توجه به پتانسیل فرهنگی شیراز به دیگران معرفی کنیم.