سید جلال ملکی، سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران، با اعلام خبر حادثه انفجار و آتش‌سوزی در یک ساختمان مسکونی واقع در شهرک اکباتان، به خبرنگار حوادث خبرگزای برنا، گفت: در ساعت 19:56 دقیقه شب گذشته با اعلام خبر این حادثه، 3 ایستگاه به همراه خودروی تنفسی، تشک نجات و نردبان هیدرولیکی به محل اعزام شدند.

وی افزود: حادثه در طبقه هفتم یک مجتمع مسکونی 10 طبقه، 80 واحدی اتفاق افتاده و باعث ایجاد انفجار و حریق شده بود؛ آتش به بخشی از دیوارها، شیشه‌ و پنجره‌های واحدهای کناری سرایت کرده و باعث به وجود آمدن دود زیادی در طبقات بالا شده بود.

وی خاطر نشان کرد:  آتش‌نشانان پس از حضور در محل حادثه مشاهده کردند که در این واحد مسکونی، تعدادی از کپسول‌های کوچک گاز دچار حریق و انفجار شده بود.

ملکی تصریح کرد: نیروهای آتش‌نشانی توانستند با حضور به موقع خود در محل، ساکنان این واحد مسکونی که یک زن 65 ساله و یک مرد 40 ساله بوده و در خانه محبوس شده بودند را نجات داده و به سلامت از ساختمان خارج کنند.

سخنگوی سازمان آتش نشانی تهران اضافه کرد: در پی این حادثه که در ساعت 21 به پایان رسید، آتش‌نشانان 10 نفر از سایر ساکنان این مجتمع را هم به سلامت از محل حادثه خارج کردند.

وی در پایان گفت: خوشبختانه این حادثه خسارت جانی در پی نداشت و کارشناسان پس از بررسی‌های انجام شده، علت ایجاد حریق و انفجار را کپسول‌های کوچک گاز دانستند.