به گزارش گروه خبری خبرگزاری برنا، معصومه ابتکار در حاشیه مراسم تشییع پیکر آیت الله هاشمی رفسنجانی در جمع خبرنگاران  ضمن عرض تسلیت این واقعه، گفت: آیت الله هاشمی رفسنجانی برای دوام انقلاب اسلامی سختی های بسیاری را متحمل شد و فداکاری های زیادی انجام داد.

ابتکار افزود: ایشان برای پایداری انقلاب اسلامی در مقابل برخی از جریان های سیاسی صبر و بردباری بیشتری از خود نشان داد.

معاون رییس جمهور، بزرگواری وعزت نفس را از مهمترین ویژگی های شخصیتی آن مرحوم دانست و گفت: ایشان همواره به دنبال انسجام ملی و وحدت جریان های سیاسی کشور بود تا آینده ای روشن را برای مردم و کشور رقم بزنند.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست گفت: امروز همه مردم برای سربلندی ایران در مراسم تشییع آیت الله هاشمی رفسنجانی حضور پیدا کردند و این حضور مردمی بسیار خوب است زیرا مردم همیشه خادمان خود و کسانی را که بر سر پیمان و عهد خود با انقلاب و مردم پایدار مانده‌اند را می‌شناسند و به آنها علاقه‌مند هستند.

وی ادامه داد: مردم همواره در صحنه بوده و انشالله این حضور به هنگام آنان سبب همدلی و قوت بیشتر ایران و سربلندی میهن عزیزمان باشد.

آیت الله اکبر هاشمی رفسنجانی عصر نوزدهم دی ماه در سن 82 سالگی و به دلیل عارضه قلبی در بیمارستان شهدای تجریش به ملکوت اعلی پیوست. وی که از مبارزان برجسته انقلاب در زمان طاغوت بود و پس از پیروزی انقلاب اسلامی به عنوان یکی از اعضای شورای انقلاب فعالیت های خود را در صحنه اجرایی کشور کلید زد.

نمایندگی مردم در مجالس شورای اسلامی و خبرگان رهبری حضور در کسوت رییس مجلس شورای اسلامی، رییس جمهوری، رییس مجمع تشخیص مصلحت نظام و ریاست مجلس خبرگان رهبری و همچنین حضور در مجلس خبرگان قانون اساسی از جمله سوابق اجرایی یار دیرین امام و رهبری در چهار دهه اخیر است.

وی در دوران جنگ تحمیلی و همزمان با عهده‌دار بودن ریاست مجلس شورای اسلامی، نماینده امام در شورای عالی دفاع بود و در ماه های پایانی جنگ تحمیلی عراق علیه ایران، جانشین فرمانده کل قوا شد.

آخرین حضور سیاسی وی، در انتخابات سال گذشته مجلس خبرگان رهبری رقم خود که توانست با اکثریت آرا و به عنوان نفر نخست، نمایندگی مردم تهران را در این مجلس بر عهده بگیرد.