به گزارش خبرگزاری برنا، محسن سرخو، صبح امروز در تذکر پیش از دستور خود با بیان اینکه روز یکشنبه در جلسه غیرعلنی فیلمی در شورای شهر منتشر و این فیلم در رسانه‌های مختلف هم منعکس شد، گفت: فیلم طوری منتشر شده که انگار شهردار به شورای شهر در مورد ایمنی پلاسکو هشدار داده و شورای شهر هم اقدامی نکرده است.

وی با بیان اینکه شورای شهر در راستای ایمن‌سازی ساختمان‌ها، هرکاری که می‌توانسته انجام داده است، گفت: در جلسه فوق‌العاده روز یکشنبه هم گفتم که این حادثه پلاسکو آنقدر عظیم است که جا دارد شهردار تهران استعفا دهد.

رییس کمیته حمل و نقل شورای شهر تهران با بیان اینکه شهرداری اخطاریه‌های ایمنی خود را به مستاجران و نه به بنیاد مستضعفان داده است، گفت: اخطاریه‌ها نباید برای مستاجران و مالکان سرقفلی ارسال شود، بلکه باید برای مالک اصلی ساختمان پلاسکو که همان بنیاد مستضعفان است ارسال می‌شد.

سرخو با بیان اینکه شهرداری را باید مکلف به ایجاد یگان امداد هوایی کنیم، گفت: ایجاد یگان هوایی باید به فوریت و بدون اهمال پیش رود و همچنین باید صداوسیما به جای پخش برنامه‌های بی‌محتوا، به مردم آموزش دهد تا در موقع بحران چه اقداماتی انجام دهند.