به گزارش خبرگزاری برنا، سید حسن هاشمی وزیر بهداشت و آموزش پزشکی روز چهارشنبه طی پیامی به مناسبت اختتامیه 25 جشنواره دانشجویی نمونه سال 95 که در سازمان معاونت امور دانشجویی دانشگاه تهران در حال برگزاری است، افزود:برگزاری 25 دوره دانشجویی جشنواره دانشجویی فرصتی مغتنم برای وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشکی می باشد که در 4 سال از دولت تدبیر و امید، پیام حمایت و همراهی مسوولین از نخبگان واندیشمندان جوان کشور را اعلام کند.
وی افزود: دولت در راستای تحقق اهداف چشم انداز 1404، به ظرفیت ها و استعدادهای داخلی 
، حمایت از شرکت های دانش بینان و بومی سازی علم بر مبنای ارزش های دینی و فرهنگی کشور توجه کرده است.
هاشمی افزود: با اطمینان عرض می کنم امروز شرایط برای شکوفایی استعدادها روز به روز هموارتر شده و چالش هایی که به دلیل سیاست های خصمانه دشمن و تحریم ناروا در کشور، دست انداز در مسیر توسعه ایجاد کرده با درایت دولتمردان به فرصت تبدیل شده است.
وزیر بهداشت درمان و آموزش پزشکی گفت: توسعه کشور مرهون پیشرفت و ارتقای فناوری و تربیت نیروی انسانی ماهر، نخبه و کارآزموده است که البته باید برای حفظ این افراد برنامه و سیاستی جدا تدارک دید و از مهاجرت و فرارمغزها جلوگیری شود چرا که میلیاردها دلار به کشور ضربه زده است ولی در چند سال اخیر با حمایت مضاعف از نخبگان و اندیشمندان کشور، تلاش بسیاری صورت گرفته تا این سرمایه های انسانی به کشور بازگردانده شوند.
هاشمی تاکید کرد همه مسوولین کشور وظیفه دارند زمینه حمایت از پیش قرولان عصر علم و فرهنگ را فراهم کنند تا در سایه حضرت حق و هدایت رهبر معظم انقلاب شاهد عزت و کمال روز افزون کشور باشیم .
این مراسم اختتامیه تجلیل از برگزیدگان کشوری مقاطع دکترای تخصصی کارشناسی ارشد و کارشناسی درسازمان معاونت امور دانشجویی دانشگاه تهران درحال برگزاری است.