به گزارش خبرگزاری برنا، ایفون بعدی اپل به احتمال زیاد دوربین جلویی از نسل بعد خواهد داشت. این دوربین می تواند فضای سه بعدی را حس کند و برای برنامه هایی مانند تشخیص چهره بسیار کاربردی خواهد بود. یکی از کاربردهای دوربین جلوی سه بعدی این است که در هنگام بازی کاربران می توانند از چهره خودشان به عنوان شخصیت های بازی استفاده کنند. مزایای دیگر آن تشخیص چهره، تشخیص عنبیه و بهبود سلفی است. از طرفی دوربین با حسگر سه بعدی فاصله اشیا و اینکه چقدر فاصله دارد و عمق تصاویر مانند چهره اشخاص را بهتر تشخیص میدهد و این قابلیت می تواند در کاربردهای دیگر واقعیت افزوده استفاده شود.

اپل به تازگی شرکت Faceshift را خریداری کرده است. این شرکت بر روی تکنولوژی هایی کار میکند که می تواند با استفاده از حسگرهای سه بعدی، حالت های چهره را در کوتاه ترین زمان ممکن تشخیص دهد و به احتمال زیاد از این تکنولوژی در ساخت دوربین آیفون 8 نیز استفاده خواهد شد. از طرف دیگر سنسور به کار رفته در این گوشی شامل تکنولوژی از شرکت PrimeSense نیز خواهد بود. این شرکت که زمینه کاری آن واقعیت افزوده است در سال 2013 توسط اپل خریداری شده بود.

ماژول سنسور جلو از یک گیرنده و فرستنده مادون قرمز استفاده میکند و همانطور که پیش از این شایعه شده بود از تکنولوژی لیزر Lumentum استفاده خواهد کرد. گمانه زنی ها بر این است که کل ماژول دوربین توسط سونی تولید شده است و ممکن است آیفون ها آینده سیستم مشابه این برای دوربین عقب داشته باشند. اما این تمام شایعات در مورد آیفون 8 نیست. گفته می شود که:

اپل این مدل را با صفحه نمایش 5.8 اینچ، بدون حاشیه یا گودی، با صفحه نمایش OLED که رنگ سیاه را تیره تر نشان میدهد و مصرف انرژی بهتری دارد عرضه خواهد کرد.

قیمت این گوشی بالای 1000 دلار است.

آیفون 8 جک هدفون ندارد.

قابلیت شارژ بی سیم در این گوشی وجود خواهد داشت.

دکمه home بر روی صفحه نمایش یکپارچه شده است.

جنس آیفون 8 می تواند شیشه و فولاد ضد زنگ باشد.