به گزارش گروه آموزش خبرگزاری برنا، عباسعلی باقری با اشاره به اقدامات انجام شده در ستاد مرکزی اسکان موقت مسافران نوروزی اظهارکرد: به منظور ارائه خدمات بهتر و آسایش مسافران نوروزی،‌ تمهیداتی برای استفاده از سالن های ورزشی – استخرها و مراکز درمانی در طول دوره سفر فرهنگیان پیش بینی شده است.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش از توزیع بسته های فرهنگی در بین مسافران در نوروز 96 خبر داد و افزود: با هدف تکریم فرهنگیان در طول مسافرت های نوروزی واستفاده بهینه از امکانات موجود در میزبانی مسافران،گردهمایی آموزشی وتوجیهی برای روسای تعاون و امور رفاهی کشور برگزار وکارگروه های تخصصی در ستاد مرکزی واستان ها تشکیل می شود.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش با اشاره به رزرو اینترنتی فضاهای اسکان نوروزی گفت: فرهنگیان متقاضی اسکان نوروزی می توانند از 5 تا 22 اسفندماه از طریق آدرس الکترونیکی  http://eskan.medu.ir/  نسبت به رزرو فضای مورد نیاز اقدام کنند.

وی تعداد پایگاه های اسکان موقت فرهنگیان را در نوروز 96، 680 پایگاه اعلام کرد و افزود: 105 هزار کلاس در 11 هزار مدرسه میزبان مسافران فرهنگی در تعطیلات نوروزی هستند.

باقری از پوشش بیمه ای کامل مسافران نوروزی در زمان اقامت در اسکان های نوروزی خبرداد و افزود: 261 مرکز آموزشی رفاهی ،3 هزار سوئیت در اردوگاه ها به همراه 2 هزار خوابگاه در 50 مرکز دانشگاه فرهنگیان پذیرای مسافران نوروزی خواهند بود.

وی گفت: 25 هزار نفر از عوامل اجرایی نیز کار خدمات رسانی به فرهنگیان مسافر در نوروز 96 را برعهده دارند.

مدیرکل تعاون و پشتیبانی وزارت آموزش وپرورش از راه اندازی سامانه پیام کوتاه به منظور رفاه مسافرین نوروزی خبر داد و افزود: تعامل و همکاری با سایر نهادها و دستگاه ها، استفاده از سامانه متمرکز اسکان جهت پذیرش مهمانان نوروزی، پیش بینی سیستم های نوبت دهی و کارت خوان از دیگر اقدامات ستاد اسکان آموزش وپرورش در راستای تکریم مسافرین فرهنگی در ایام نوروزی است