به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، پس از اینکه فرزند این کارگر مقنی با سامانه 125 تماس گرفت و از سقوط پدرش در چاه گزارش داد، ستاد فرماندهی آتش نشانی تهران بلافاصله ساعت 17:04 آتش نشانان ایستگاه 113 به همراه گروه امداد و نجات 2 این سازمان را به خیابان 17 شهریور، خیابان منصور شرقی روانه کرد.

حسین کوکبی افسر آماده منطقه 8 عملیات سازمان آتش نشانی تهران که به اتفاق نیروهای تحت امرش در محل حادثه حضور یافته بود، دراین باره گفت: محل حادثه ساختمان قدیمی دو طبقه کوچک به مساحت 50 مترمربع بود که در قسمت پذیرایی طبقه اول آن چاهی به عمق 25 متر حفر شده بود و به دلیل نامعلومی کارگر چاهکن 53 ساله ای به نام نصراله–الف به درون آن سقوط کرده بود.

وی افزود: نیروهای آتش نشانی بلافاصله پس از ایمن سازی محل، سه پایه چاه را روی دهانه آن برپا کردند که یکی از نجات گران با استفاده از تجهیزات لازم و رعایت نکات ایمنی وارد چاه شد و پس از رسیدن به مصدوم و تثبیت کردن وی، با استفاده از تجهیزات مربوطه این مقنی را به بالای چاه و سطح زمان منتقل کرد.

این افسر آماده آتش نشانی تصریح کرد: عوامل اورژانس بلافاصله معاینات اولیه بر روی این کارگر چاه کن را انجام دادند که متاسفانه مرگ وی بر اثر شدت جراحات وارده از سوی تیم پزشکی تایید شد.

کوکبی با اشاره به این که علت وقوع این حادثه از سوی کارشناسان آتش نشانی در حال بررسی است، تاکید کرد: آتش نشانان و نجاتگران این سازمان پس از ایمن کردن کامل محل و پوشاندن دهانه چاه و نیز دادن تذکرات ایمنی لازم به حاضران، پیکر بی جان این کارگر را جهت بررسی علت مرگ در پزشکی قانونی تحویل عوامل انتظامی دادند.

 

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: