به گزارش خبرگزاری برنا، براساس تحلیل آخرین نقشه های هواشناسی با فعالیت سامانه بارشی مستقر بر روی کشور، امروز نیز در دامنه های زاگرس مرکزی وجنوبی، دامنه های جنوبی البرز، استان های ساحلی دریای خزر و مناطقی از شمال غرب، شمال شرق، نواحی مرکزی و جنوب غرب کشور ابرناکی، رگبار باران گاهی با رعدوبرق و وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ پیش بینی می شود.

سامانه فوق روز دوشنبه با شدت کمتر در شمال شرق، برخی نقاط  شرق، جنوب غرب و بخش هایی از جنوب کشور فعال خواهد بود، روز سه شنبه نیز درمناطقی از شمال شرق، شرق و زاگرس مرکزی جنوبی افزایش ابر و رگبار پراکنده باران گاهی با رعد و برق و وزش باد پیش بینی می شود.

شدت بارش‌ها امروز، یک شنبه، در گلستان، خراسان شمالی، نیمه جنوبی لرستان، مرکزی، شمال خوزستان و شمال چهارمحال بختیاری و ارتفاعات البرز در تهران، البرز و قزوین است.

امروز و روز دوشنبه در نیمه شرقی و مناطقی از جنوب کشور گاهی وزش باد شدید پیش بینی می شود که در برخی نقاط با گردوخاک همراه خواهد بود. هم‌چنین طی این دو روز به سبب نفوذ جریانات شمالی، دمای هوا درسواحل شرقی خزر وشمال شرق کشور بین 4 تا 8 درجه کاهش خواهد یافت. طی سه روز آینده نیز خلیج فارس مواج پیش‌بینی می شود.