به گزارش خبرنگار انتظامی خبرگزاری برنا، روز پنجشنبه، 24 فروردین ماه در ساعت 02:00، از طریق مرکز فوریت های پلیسی 110 خبر درگیری میان سرنشینان دو دستگاه خودرو سواری پراید و 206، به کلانتری 163 ولنجک اعلام شد.

با حضور مأموران در محل و انجام تحقیقات اولیه مشخص شد که راننده 206 بهنام "امید . ل" ( 32 ساله) مورد اصابت جسم سخت از ناحیه سر قرار گرفته و به علت شدت ضربه و جراحت وارده جان خود را از دست داد.

پرونده در اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ

با تشکیل پرونده مقدماتی با موضوع "قتل عمـد" و به دستور بازپرس شعبه دوم دادسرای ناحیه 27 تهران، پرونده جهت رسیدگی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ قرار گرفت.

تحقیقات میدانی

کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی با حضور در محل وقوع جنایت به تحقیق از همراه مقتول بهنام "آرش" پرداختند؛ "آرش" در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به دلیل وقوع تصادف با یک دستگاه خودرو سواری پراید با سرنشینان آن درگیر شدند که طی درگیری امید به قتل رسید.

آرش در خصوص مشخصات سرنشیان خودرو پراید به کارآگاهان گفت: آنها دو جوان بودند که یک نفر از آنها با میله ضربه ای به سمت امید پرتاب کرد، ضربه به سر امید برخورد کرد؛ زمانیکه قصد کمک کردن به امید را داشتم آنها به سرعت سوار ماشین خود شده و از محل متواری شدند، اما در لحظه آخر موفق به برداشتن شماره پلاک ماشین آنها شدم.

آغاز عملیات دستگیری سرنشینان خودرو پراید

با شناسایی مالک پراید در منطقه شرق تهران، کارآگاهان در همان تحقیقات اولیه اطلاع پیدا کردند که خودرو از لحاظ قانونی متعلق به یک زن جوان است، اما خودرو در اختیار همسرش بهنام "علی . م" ( 28 ساله ) قرار دارد که از آن جهت مسافرکشی استفاده می کند.

با شناسایی دقیق محل سکونت "علی . م" در منطقه گلبرگ، کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که علی همزمان با وقوع درگیری مراجعتی به محل سکونتش نداشته است، لذا مراقبت نامحسوس از محل سکونت "علی . ع" در دستور کار کارآگاهان قرار گرفت تا نهایتا در تاریخ 25 فروردین ماه، "علی. ع" در زمان مراجعه به محل سکونتش توسط کارآگاهان اداره دهم پلیس آگاهی دستگیر و به اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل شد.

متهم در اظهارات اولیه منکر هرگونه حضورش در صحنه درگیری شد اما با کشف آثار بجای مانده از خونریزی  روی صندلی های پراید، در اظهارات بعدی عنوان کرد که در محل درگیری حضور داشته اما قاتل را نمی شناسد و او را به عنوان مسافر سوار ماشین کرده است.

در ادامه تحقیقات پلیسی و در شرایطی که آثار جراحات ناشی از اصابت جسم تیز ( چاقو ) روی انگشتان دست و همچنین پای علی کاملا مشهود بود، وی به ناچار لب به اعتراف گشود و عنوان کرد: این درگیری منجر به قتل میان یکی از دوستان وی بهنام "عباس" و مقتول صورت گرفته است.

با شناسایی "عباس . ت" ( متولد 1369 ) به عنوان شخصی که علی را در شب حادثه همراهی کرده، محل سکونتش در منطقه گلبرگ ( دقیقا یک کوچه پائین تر از محل سکونت علی ) مورد شناسایی قرار گرفت.

کارآگاهان اطلاع پیدا کردند که عباس پس از درگیری دیگر مراجعتی به خانه و محل کارش در یک آرایشگاه واقع در منطقه گلبرگ نداشته است.

در شرایطی که عباس از تهران متواری بود، کارآگاهان با انجام اقدامات پلیسی اطلاع پیدا کردند که او به منزل یکی از بستگانش در شهرستان شهریار متواری شده و قصد دارد تا از آنجا مستقیما به شمال کشور فرار کند؛ لذا ضمن انجام هماهنگی با دستگاه قضایی و بازپرس پرونده، کارآگاهان اداره دهم به شهرستان شهریار اعزام شدند و زمانیکه عباس قصد داشت تا با یک خودرو پراید به شمال کشور عزیمت کند، وی را در ساعت 18:00 روز شنبه 26 فروردین ماه دستگیر و به اداره دهم پلیس آگاهی تهران بزرگ منتقل کردند.

اظهارات عباس

عباس پس از انتقال به اداره دهم پلیس آگاهی صراحتا به درگیری با مقتول اعتراف کرد و در اظهاراتش به کارآگاهان گفت: به همراه علی در حال بازگشت از بام تهران بودیم که خودرو 206 از پشت سر به ماشین ما زد؛ علی از ماشین پیاده شد و در حال صحبت با راننده 206 بود که ناگهان سرنشین 206 از ماشین پیاده شد و با چاقو به سمت علی رفت.

علی با فریاد از من درخواست کمک کرد و عنوان داشت که چاقو خورده است؛ کنار جدولِ خیابان میلهای فولادی قرار داشت؛ در حالیکه از ناحیه دست و پا چاقو خورده بودم، با میله ضربه ای به سمت راننده 206 پرتاب کردم؛ میله از دستم لغزید و به سر راننده 206 برخورد کرد، خواستم به مقتول کمک کنم که علی ماشین را روشن کرد و من نیز سوار ماشین شده و در ادامه هر دو نفر از محل دور شدیم.

سرهنگ کارآگاه حمید مکرم، معاون مبارزه با جرایم جنایی پلیس آگاهی تهران بزرگ، با اعلام این خبر گفت: متهم روز جاری یکشنبه 27 فروردین ماه، به شعبه دوم بازپرسی دادسرای ناحیه 27 تهران اعزام شد و صراحتا به مشارکت در درگیری منجر به قتل اعتراف کرد.

وی افزود: با توجه به اعترافات صریح متهم پرونده، قرار بازداشت موقت از سوی بازپرس پرونده صادر و متهم اصلی پرونده بههمراه دیگر متهم پرونده ( علی . م ) جهت انجام تحقیقات تکمیلی در اختیار اداره دهم ویژه قتل پلیس آگاهی قرار گرفتند.