به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، احمد مسجد جامعی در سصد و چهل و یکمین جلسه شورا با اشاره به بارش های اخیر، گفت: باریک کردن معبر های سنتی و تبدیل مسیل ها به معبر یکی از علل بروز سیلاب ها است که این امر به ویژه در غرب تهران نمود بیشتری دارد، لذا با توجه به بارش های اخیر لزوم پیش بینی تدابیر مورد نیاز در این زمینه ضروری است.


وی ادامه داد: سال گذشته در نمایشگاه کتاب که در شهر آفتاب برگزار شد نیز مشکلاتی بر اثر همین بارش ها به وقوع پیوست که در آستانه برگزاری این نمایشگاه لزوم پیش بینی های مورد نیاز برای جلوگیری از حوادث سال گذشته ضروری است.

مسجد جامعی در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به مرمت سر در باغ ملی، گفت: اکنون که این ظرفیت تاریخی به مدت پنج سال در اختیار شهرداری قرار گرفته شده چه خوب است با احیای برخی سنت های دیرین در شهر تهران، هم در جهت احیای هویت ظرفیت های تاریخی گام برداریم و هم در جهت طراوت بخشیدن به کالبد شهر .

وی ادامه داد: نقاره خوانی یکی از همین سنت ها است که می توان با مرمت سر در باغ ملی این اقدام را در آن انجام داد.

در ادامه حجت الاسلام ناصحی نیز با اشاره به تمهیدات اندیشیده شده برای هر چه بهتر برگزار شدن نمایشگاه کتاب، عنوان کرد: کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای سلامی شهر تهران در جهت برگزارشدن بهتر نمایشگاه کتاب جلسات مشترکی در راستای هماهنگی با مجموعه های شهرداری، وزارت کشور و سازمان های ذیربط برگزار کرده و در این زمینه اقدامات لازم را انجام خواهیم داد.

این عضو شورای شهر تهران ادامه داد: برگزاری نمایشگاه کتاب در سال جاری همزمان با ایام انتخابات است که باید در این زمینه فکر اساسی شود تا نمایشگاه کتاب هر چه با شکوه تر برگزار شود.