به گزارش خبرگزاری برنا، عباس زحمتکشان، کارشناس فرهنگی اداره‌کل ورزش و جوانان فارس با اعلام این خبر گفت: سومین دوره مسابقات قرآن کریم ویژه ورزشکاران، جوانان و کارکنان اداره ورزش و جوانان فارس، روزهای دوشنبه و سه شنبه‌(۴ و ۵ اردیبهشت‌ماه) در مجتمع فرهنگی ولایت واقع در شیراز، بلوار چمران، خیابان نیایش، کوچه ۲ برگزار  می‌شود.

وی ادامه داد: شرکت‌کنندگان در رشته‌های قرائت تحقیق، قرائت ترتیل، حفظ ده جزء، حفظ یک جزء، تفسیر موضوعی و حفظ احادیث موضوعی ویژه آقایان و بانوان با یکدیگر به رقابت خواهند پرداخت.  

زحمتکشان به تعداد شرکت‌کنندگان در این دوره از مسابقات اشاره کرد و گفت: در این رقابت‌ها ۲۰۰ نفر از آقایان و بانوان، در رده سنی ۱۵ تا ۲۹ سال ویژه ورزشکاران و جوانان و رده سنی آزاد ویژه کارکنان، از ۲۰ شهرستان استان فارس حضور خواهند داشت.

کارشناس فرهنگی اداره‌کل ورزش و جوانان فارس افزود: در بخش آقایان، فتح پور، ظفرآبادی، ماهانی، گلزار و در بخش بانوان گنبدی، شب‌خیز، کسرایی، زارع‌مؤیدی، قضاوت این دوره از مسابقات را به عهده خواهند داشت.

زحمتکشان به بخش افتتاحیه این دوره از مسابقات تأکید کرد و گفت: مراسم افتتاحیه مسابقات در روز چهارم اردیبهشت‌ماه با حضور آیت‌الله ایمانی نماینده ولی فقیه در فارس، آیت‌الله دستغیب تولیت آستان شاهچراغ(ع) و سید‌محمد‌علی افشانی، استاندار آغاز می‌شود که در این مراسم رضا کارگر، قاری ممتاز، به تلاوت آیاتی از کلام الله مجید می‌پردازد.