به گزارش خبرگزاری برناازلرستان ؛ حبیب الله خجسته پور در این مراسم که صبح امروز در سالن اجتماعات پردیس فرهنگیان شهرستان خرم آباد برگزار شد ؛  افزود: دانش آموزان به عنوان آینده سازان کشور باید در نخستین روزهای حضور در مدرسه  با مولفه های سلامتی آشنا شوند.

وی با بیان اینکه شاد زیستن و شاد کردن باید ارزش باشد، افزود : علاوه بر ورزش باید به سمت شادی و شاد زیستن و نهادینه شدن این مولفه ها در سطح جامعه باشیم.

معاون سیاسی ،امنیتی و اجتماعی استانداری  لرستان ادامه داد : ایجاد شادی های اجتماعی، جشنواره ها و کنسرت ها در سطح جامعه لازم است چراکه با شاد کردن جامعه جوانان و نوجوانان را از آسیب های اجتماعی احتمالی مصون خواهیم داشت .

وی تاکید  کرد: باید به دنبال جاذبه های اخلاقی باشیم و با قرار گرفتن در آستانه 2 انتخابات ملی و محلی اخلاق را فراموش نکنیم.

خجسته پور در ادامه افزود: در تمام ابعاد باید پیشگیری را سرلوحه امور قرار دهیم و در این هجوم غیر فرهنگی به نوجوانان و جوانان مانع تهدید آینده جامعه شویم.

وی با تاکید بر لزوم توانمندسازی نوجوانان و جوانان اظهار کرد: با وجود ابزارهای و تکنولوژی های ارتباطی مجازی که در دسترس نوجوانان و جوانان است ، بحث نظارت باید جدی گرفته شود.

به گفته معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی  استانداری  لرستان به تناسب وجود تهدیدهای جامعه باید شیوه های توانمندی پیشگیری از آسیب ها را افزایش و متعالی کنیم.

وی با بیان اینکه آموزش و پرورش لرستان اقدامات قابل توجهی در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی داشته است، افزود: این امر مهم باید از بطن خانواده ها پیگیری شود تا نوجوانان در معرض خطر قرار نگیرند.