به گزارش خبرگزاری برنا، رضوان حکیم زاده، معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش، در دیدار با «محمد شیاع  السودانی» وزیر کار و رفاه اجتماعی  و «محمد میزانو رحمان» مدیر کل وزارت امور زنان و خانواده بنگلادش خواستار تشریک مساعی کشورهای مسلمان در ارائه تصویری صحیح از جایگاه رفیع زنان در اسلام شد.

معاون آموزش ابتدایی وزیر آموزش و پرورش خواستار همکاری متقابل و تبادل تجربیات آموزشی بین این کشورها و جمهوری اسلامی ایران در خصوص برنامه افزایش سطح دسترسی زنان و دختران به آموزش با کیفیت شد.

«محمد شیاع  السودانی» وزیر کار و رفاه اجتماعی عراق  ضمن دعوت  از معاون آموزش و پرورش ایران جهت بازدید از عراق و دیدار ایشان  از مدارس این کشور آمادگی خود را برای تقویت همکاری های بین دو کشور اعلام کرد.

وزیر امور زنان و خانواده بنگلادش نیز با اشاره به این که ازدواج زودهنگام یکی از عوامل ترک تحصیل دختران در بنگلادش است آمادگی بنگلادش را برای تبادل تجربه های مشترک در خصوص برنامه های توانمند سازی زنان اعلام کرد.

 گفتنی است؛ نشست تخصصی وزرای امور زنان کشورهای اسلامی با عنوان «سیاستگذاری اجتماعی و خانواده در جوامع اسلامی، الزامات و بایسته ها» با حضور وزیران مرتبط با حوزه زنان از کشورهای ترکیه، آذربایجان، موریتانی، افغانستان، عراق، بنگلادش، سوریه، پاکستان و نیجر در مشهد برگزار شد.