به گزارش خبرگزاری برنا، براساس داده های هواشناسی و نقشه های پیش یابی امروز سامانه بارشی به سمت شرق حرکت کرده و شدت بارش در مناطق غربی کشور یعنی شمال غرب، غرب، دامنه های البرز، زاگرس مرکزی و جنوبی کاسته می شود و با نفوذ سامانه بارشی بر مناطق شرقی کشور برای مناطق شمال شرق، شرق، استان های واقع در مرکز، جنوب و جنوب شرق رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقتی و در مناطق مستعد بارش تگرگ و برخی نقاط باد و گردوخاک پیش بینی می شود.

روز یکشنبه مجددا با ورود سامانه بارشی دیگری از سمت شمال غرب کشور برای استان های شمال غرب، غرب، جنوب غرب، سواحل دریای خزر، دامنه های البرز و دامنه های زاگرس مرکزی و جنوبی و رگبار و رعدوبرق، وزش باد شدید موقت و برخی نقاط پدیده تگرگ و باد و گردوخاک پیش بینی می شود و همچنین بارش به صورت پراکنده در برخی نقاط نواحی شرقی ادامه دارد.

روز دوشنبه با حرکت تدریجی این سامانه بارشی به سمت شرق کشور برای اکثر نقاط کشور رگبار و رعدوبرق پراکنده دور از انتظار نیست. طی امروز و فردا شمال خلیج فارس مواج است. از روز یکشنبه تا اواسط هفته جاری برای اکثر نقاط کشور دما افزایش می یابد.

لازم به ذکر است در روزهای یکشنبه و دوشنبه به علت وزش باد شدید جنوبی در استان های گیلان و اردبیل دمای هوا در نوار شمالی کشور به ویژه دو استان یاد شده افزایش خواهد یافت.

روز شنبه شدت بارش در استان های مرکزی، شرق همدان، البرز، شرق تهران، قم، شمال سمنان، شمال اصفهان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال و بختیاری، مازندران، گلستان، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شرق لرستان و در روز یکشنبه در استان های اصفهان، سمنان، کهگیلویه و بویراحمد، چهارمحال بختیاری، خراسان شمالی، خراسان رضوی، شرق خوزستان است.