به گزارش خبرگزاری برنا، سردار عزیزاله ملکی، فرمانده انتظامی استان هرمزگان، گفت: ماموران پلیس آگاهی استان با همکاری مأموران انتظامی طی یک هفته گذشته، با تلاش شبانه روزی و اجرای طرح‌های پاکسازی نقاط آلوده، ۷۴ دستگاه خودرو سبک و سنگین حامل کالای قاچاق را شناسایی و توقیف کردند.
 
وی افزود: با تلاش شبانه روزی مأموران، ۶ میلیون و ۷۴۰ هزار نخ سیگار، هزار و ۵۸ متر پارچه، ۵۳ کیلو چای، ۱۷۷ دستگاه لوازم خانگی، ۲۱ قطعه لوازم خودرویی، هزار و ۱۳۴ عدد لوازم آرایشی، ۱۳۴ تن برنج و ۱۴ هزار و ۲۹۳ ثوب البسه، ۱۹۲ راس احشام و ۹۰ هزار لیتر سوخت قاچاق کشف شد.
 
این مقام انتظامی استان با بیان اینکه ارزش ریالی کالاهای کشف شده طی یک هفته گذشته ۷۲ میلیارد و ۷۶۸ میلیون ریال است، اظهار داشت: در این راستا دو باند قاچاق کالا منهدم و ۱۱۸ متهم نیز دستگیر که جهت سیر مراحل قانونی به دادسرا معرفی شدند.
 
ملکی با اشاره به اینکه طی این مدت ۱۲۷ پرونده مربوط به کشف کالای قاچاق تشکیل شده است، تصریح کرد: از این تعداد ۱۲ پرونده بالای ۱۰۰ میلیون تومان و ۱۱۵ پرونده زیر ۱۰۰ میلیون تومان بوده است.
 
فرمانده انتظامی استان هرمزگان قاچاق را برای استان و کشور خطر امنیتی و اقتصادی بزرگی دانست و تصریح کرد: پلیس با اجرای طرح‌های مبارزه با قاچاق کالا با تمام توان با این پدید شوم و قاچاقچیان به صورت قاطع، قانونی و بدون اغماض برخورد می‌کند.