به گزارش خبرگزاری برنا، خسرو صادق نیت، رئیس اداره بهداشت و محیط وزارت بهداشت، گفت: روند نظارت بر سلامت مواد غذایی در ماه‌های ویژه ای، چون ماه رمضان با پیگیری‌های بیشتری انجام می‌شود و کیفیت اقلام مصرفی این ماه، در کوتاه ترین زمان ممکن سنجیده می‌شود.

او افزود: زولبیا و بامیه، از جمله موادی است که در سبد غذایی خانوار قرار می‌گیرد و نظارت بر بهداشت و کیفیت مواد تشکیل دهنده آن برعهده وزارت بهداشت است. 
رئیس اداره بهداشت و محیط وزارت بهداشت خاطر نشان کرد: با افزایش تقاضا نسبت به زولبیا و بامیه در ماه رمضان، کنترل روغن مصرفی در پخت این محصول، به وسیله دستگاه‌های تجهیزات پیشرفته انجام می‌شود و در صورت استفاده از روغن‌های چند بار مصرف شده و کیفیت پایین مواد به کار رفته در پخت این شیرینی با خاطیان امر برخورد جدی خواهد شد.
او عنوان کرد: شیر و پنیر از جمله لبنیاتی هستند که متقاضیان زیادی را به خود اختصاص می‌دهند و به انگیزه‌ای برای جذب مشتری در بین فروشندگان تبدیل شده اند؛ بنابراین با نظارت دقیق بازرسان وزارت بهداشت و بهره مندی از قابلیت تشخیص دمای داخل بسته بندی لبنیات توسط دستگاه‌های تجهیزات پیشرفته، از احتکار این کالا در مغازه‌ها جلوگیری شده و اطمینان از سلامت و کیفیت مواد حاصل خواهد شد. 
صادق نیت در پایان یادآوری کرد: در صورت احراز تخلف از جانب تولید کنندگان و فروشندگان مواد غذایی، با خاتیان امر برخورد شده و بر اساس نوع تخلف، از طریق مراجع قانونی به جرم Crime آن‌ها رسیدگی خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: