به گزارش گروه انتظامی و حوادث خبرگزاری برنا، بر اساس آخرین خبر ها از آخرین وضعیت گردشگران رودخانه دز ، 13 نفر از افرادی که عصر پنجشنبه دچار حادثه غرق شدگی شده بودند، نجات یافتند.


  تعداد گردشگرانی که از اهواز و در قالب تور به منطقه چال کندی دزفول سفر کرده بودند 19 نفر بودند که با راننده 20 نفر شده اند.

 از این تعداد 13نفر با کمک مردم، نیروهای امدادی و آتش نشانی نجات یافته و هم اکنون در بیمارستان دزفول تحت درمان و مراقبت هستند.

در حال حاضر  حال عمومی 13 حادثه دیده رودخانه دز را که در بیمارستان بزرگ دزفول بسر می برند خوب گزارش کرد و گفت: اجساد دو نفر از غرق شدگان این حادثه از رودخانه خارج شده و از سرنوشت چهار نفر دیگر تا کنون اطلاعی در دست نیست.

همچنین این افراد در قالب یک تور گردشگری غیر مجاز به دزفول سفر کرده اند که دستگاه قضایی با عوامل این تور فاقد مجوز قطعا برخورد می کند.

گفتنی است یک گروه گردشگر که روز پنجشنبه از اهواز به دزفول سفر کرده بودند هنگام شنا در منطقه چال کندی دزفول دچار حادثه شده و تعدادی از آنها غرق شدند. منطقه گردشگری چال کندی در بالادست رودخانه دز در فاصله 15 کیلومتری از سد تنظیمی دز واقع است که شنا کردن در این منطقه به دلیل عمق زیاد رودخانه و شدت جریان آب و نیز وجود گرداب بسیار خطرناک است.
روابط عمومی سازمان آتش نشانی و خدمات ایمنی شهرداری دزفول اسامی حادثه دیدگان تور گردشگری چال کندی دزفول را اعلام کرده است:

افراد نجات یافته: محمدعلی عظیمی فر، طیبه گل گلی، یاسین امیری، روزبه دهقانی، شراره پهلوانی، عیسی امیری، پریسا خورشیدی، حمیدرضا خورشیدی، غزال خدادادی، پویا خدادادی، افشین کاویانی و محمد مهدی پارسایی

درگذشتگان : سارا عظیمی فر و مانی کلانتر و اسامی چهار مفقود این حادثه مریم زنگنه، محمدرضا پیرمحمدی، محمود مهربان فر و حسن (محمود) غلام نژاد است.