به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، سهیلا جلودار زاده عضو کمیسیون اجتماعی مجلس در گفت و گو با خبرگزاری برنا در خصوص  مشکلات کنونی کودکان کار و به ویژه بد سرپرست گفت: برای پیگیری بهتر آسیب های اجتماعی به ویژه آنچه که مربوط به کودکان است، تصمیم بر تشکیل فراکسیون سازمان های مردم نهاد گرفته شده است، کمیسیون آمادگی برای تشکیل فراکسیون را از پیش اعلام کرده است.

به گفته ی او در حال حاضر کارگروه خانواده در کمیسیون اجتماعی به بحث ناهنجاری های اجتماعی می پردازد و مشخص است که حضور سازمان های مردم نهاد کمک شایانی به حل  مشکلات جامعه می کند.

او زمان تشکیل فراکسیون سازمان های مردم نهاد در مجلس را وابسته به حضور پررنگ سازمان های مردم نهاد در این صحنه دانست و ادامه داد: مجلس هر آنچه برای اقدام در نظر دارد باید در این سال دوم پایه زیری کند؛ چرا که سال های سوم و چهارم زمان اجرایی شدن برنامه ها است.

جلودار زاده با تاکید بر لزوم حضور سازمان های مردم نهاد در برخی جلسات کمیسیون اجتماعی اظهار کرد: در بخش زنان سرپرست خانوار با حضور وزارت کار و تعاون و تامین اجتماعی و معاونت امور زنان و خانواده ریاست جمهوری موفق به تدوین طرح جامع توانمند سازی زنان سرپرست خانوار شدیم ما باید واقف باشیم با این اتفاق می شود جلوی بسیاری از معضلات و آسیب های اجتماعی را گرفت.

او همچنین به فروش اعضای بدن کودکان حاشیه نشین به ویژه کودکان کار اشاره کرد و گفت: فروش اعضای بدن کودکان در  حاشیه شهر های بزرگ پدیده ای است که اخیرا دیده می شود و نمی توان انکارش کرد است، متاسفانه به شکل های مختلف از بچه ها سو استفاده می شود برای مثال چند وقت پیش پدری فرزند خود را برای استفاده از پول دیه جلو اتومبیل در حال حرکت انداخت پس از بررسی مددکاران مشخص شد دو فرزند دیگر با دست و پای شکسته در خانواده آن ها حضور دارند، اتفاقاتی از این دست متاسفانه در کشور زیاد شده است از فروش نوزادان گرفته تا به کارگیری کودکان فروش اعضای بدن کودکان هم از همین دست اتفاقات است.

او افزود: بسیاری از قوانین برای جلوگیری از وقوع چنین اتفاقاتی باید اصلاح شود و سازمان های مردم نهاد هم برای شناسایی مشکلات و همچنین چنین افرادی پای کار بیایند، قطعا بدون همکاری سازمان های مردم نهاد امکان حل مشکلات تصحیح قوانین وجود ندارد.