به گزارش گروه سلامت خبرگزاری برنا، سید علی مرعشی،  گفت: همه تجهیزات مورد نیاز مراکز درمانی هلال‌احمر ایران به عرفات و منا منتقل شده و درمانگاه‌ها از ۹ شهریور (۹ ذی‌الحجه)، فعال خواهند بود.

وی با اشاره به اینکه به منظور پیشگیری از گرمازدگی شمار تونل‌های سرد در منا افزایش یافته است، افزود: بر اساس آخرین آمار تا کنون ۴۹ زائر بیمار در بیمارستان‌های هلال‌احمر ایران و ۱۱ زائر بیمار در بیمارستان‌های سعودی بستری هستند.

رییس مرکز پزشکی حج و زیارت جمعیت هلال‌احمربا اعلام افزایش شمار فوت زائران به ۸ تن، اظهار کرد: علت فوت این زائران سن بالا و ناراحتی قلبی بوده که البته این آمار به هیچ‌وجه قابل مقایسه با آمار فوتی‌های سال ۹۴ در مدت زمان مشابه نبوده و بسیار کمتر است و غیر از این موارد که به علت کهولت سن و بیماری قلبی رخ داده؛ وضع سلامت زائران بسیار مساعد و مناسب است.

وی همچنین با اشاره به حضور نمایندگان مرکز پزشکی هلال‌احمر ایران در همایش بعثه‌های پزشکی ۵۰ کشور اسلامی، خاطرنشان کرد: در این جلسه معاون وزیر بهداشت عربستان از خدمات پزشکی هلال‌احمر ایران در حج ۹۶ تقدیر و بر این موضوع اشاره کرد که اگر سیستم مدیریتی پزشکی حج ایران را سایر کشور‌ها نیز بتوانند اجرا کنند، حجم زیادی از بار بهداشت و درمان حج از دوش عربستان برداشته خواهد شد.

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: