اصغر سلیمی نماینده مردم سمیرم در مجلس شورای اسلامی در گفت و گو با خبرنگار برنا در خصوص وزیر جدید علوم که انتخابش با نارضایتی هایی از سوی جامعه دانشگاهی رو به رو شده بود گفت:دانشگاه  مظهر علم و صنعت و پیشرفت و تکنولوژی است ،دانشگاه ها باید خوراک مسائل سیاسی را تهیه کنند و بحث های سیاسی از آنجا باید آغاز شود.

سلیمی ادامه داد: بحثی که دانشگاهیان را ناراحت کرده بود  این بود که  غلامی نتواند آن آزادی هایی که مدنظر رییس جمهور است و بحث کرسی های آزاداندیشی که مورد نظر مقام معظم رهبری است در دانشگاه به طور کامل پیاده کند اما، در جلساتی که با غلامی داشتیم و صحبت هایی که ایشان انجام دادند  این اطمینان  را به نمایندگان دادند که به آزادی های مشروطی که دانشگاه دارد احترام می گذارند و کمک می کنند تا تشکل های دانشجویی بتوانند به راحتی فعالیت ها و کارهای خودشان را انجام دهند.

نماینده مردم سمیرم در ادامه گفت: صحبتی که رییس جمهور در صحن مجلس داشتند خودشان  گفتند که نگاه ویژه ای را به دانشگاه دارند و شخصا بر عملکرد وزیر نظارت می کنندکه چه کارهایی را انجام می دهد.

او ادامه داد: نمایندگان مجلس با رای خود ،اعتمادشان به وزیر علوم را نشان دادند و  رییس جمهور هم گفتند که نظارت کامل را بر بحث دانشگاه ها دارم  ، امیدوار هستیم که  غلامی هم بتواند به اعتمادی که نمایندگان و رییس جمهور به ایشان داشتند برای دانشگاه انجام دهند.

سلیمی در پایان در خصوص وزیر جدید نیرو گفت: اردکانیان یک چهره علمی و اجرایی کشور است و در حوزه آب تخصص دارد ،در حوزه بین المللی صاحب نظر است و از بهترین گزینه ها برای بحث وزارت نیرو است و با رای خوبی توانست اعتماد نمایندگان را جلب کند و امیدواریم برای بحث آب که جزو چالش های بزرگ در آینده است کار کارشناسی و علمی را انجام دهد.

خبرنگار: دارا نثاری

با دوستان خود به اشتراک بگذارید: