در اربعین حسینی(ع) ودر حرم سرور آزادگان جهان حضرت حسین ابن علی(ع) پس از فراغت از زیارت سالار شهیدان و یاران باوفایش به دنبال مزارمیرزا تقی خان فراهانی امیرکبیر بودم تا با عرض ادب و ارادتی به ایشان نمایم که خدماتش برکاتی برای ایران عزیزمان و وجوش افتخاری برای همه ایرانیان به ویژه اهالی فراهان و من کوچکترین است،این جست و جو اما به علت قرار گرفتن مزار امیر دربخش زنانه حرم منجر به زیارت نشد و حسرتش بر دل ماند.

مرقد امیرکبیر درست در حجره جنوب شرقی صحن ، یا حیاط مسقف شده فعلی حرم سید الشهدا(ع) ، قرار دارد که اکنون محل زیارت بانوان است،به عبارت دیگر کسانی که در صف نخست نماز جماعت، در مکان مسقف شده کنونی بایستند،مرقد #امیر_کبیر در موازات شانه چپ آنها جای می گیرد . در حال حاضر پس از مرمت های جدید ، سنگ مزاری برای ایشان ، روی دیوار حجره نصب شده ، تا نشانی از آن بزرگ مرد باشد.

پس از دیدار با شیخ عبدالمهدی کربلایی تولیت آستان مقدس حسینی (ع) خصوصی با ایشان صحبت کردم که ودرخواست نمودم سنگ مزار مناسب و اطلاع رسانی در خور شانی برای مزار امیرکبیر معمول شود که ایشان این موضوع را منوط به هماهنگی های بعدی کرد و امیدوارم این مهم با مساعدت ایشان هر چه زودتر به انجام رسد.