به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا؛ الهام امین زاده در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری برنا، در خصوص قانون فضا، که در روز ملی فضا رونمایی شد، گفت: کشوری که در عرصه‌ها بین‌المللی و فضایی فعالیت می‌کند، باید قانونی ملی در این زمینه نیز داشته باشد.

به گفته‌ وی همکاری ما با سازمان ملی فضایی از دانشگاه تهران آغاز شد و قرار بر این است که از این‌ پس فعالیت‌های فضایی در بخش‌های خصوصی، تجاری و همچنین بخش‌های امنیتی بر اساس قانون ملی فضا صورت بگیرد و در بسیاری از بخش‌ها بر اساس این قانون اختلافات مان با سایر کشورها را حل‌ و فصل خواهیم کرد.

امین زاده افزود: پس از رونمایی قانون ملی فضا در وزارت ارتباطات با توجه به حساسیت‌های آن امیدواریم این طرح به مجلس شورای اسلامی برود و تبدیل به یک قانون رسمی شود چراکه در عرصه بین‌المللی می‌تواند تعهدات خوبی را برای ما ایجاد کند.

معاون اسبق حقوقی رئیس‌جمهوری به تصدی یک زن به‌عنوان معاون توسعه مدیریت و منابع وزارت وزرش و جوانان اشاره کرد و گفت:  خوشحال هستیم که به بحث حضور 30 درصدی خانم‌ها در  حوزه‌های اجرایی و مدیریت توجه می‌شود و امیدوار هستیم بر اساس جایگاهی که می‌گیرند تخصص و تجربه و تلاش آن‌ها هم در نظر گرفته شود.

او در پایان در خصوص حضور زنان در پست‌های مختلف گفت: داشتن مهارت و تخصص امر بسیار مهمی است چراکه خانم‌ها اگر بخواهند شعاری و دکوری مورد استفاده قرار بگیرند آسیب مضاعفی متحمل می شوند که این آسیب به زنان دیگر هم می رسد. اگر تخصص، علم و تجربه خانم‌ها با پستی که می‌گیرند متناسب باشد می‌توانیم به رقم خوردن یک اتفاق خوب در کشور امیدوار باشیم.