به گزارش گروه اجتماعی برنا ، چندی پیش فیلمی در  صفحه اینستاگرام پرویز پرستویی هنرمند سرشناس کشور منتشر شد که منطقه ای از شهر خرمشهر را نشان می داد که فقر در آن خودنمایی تلخی داشت.

با توجه به نماد شهر مقاومت و ایثار بودن خرمشهر در هشت سال دفاع مقدس ،این سوال پیش آمد که چرا هنوز این شهر در پس گذشت 30 سال از پایان جنگ تحمیلی هنوز سامان نگرفته و خرابه نشینان هنوز در این شهر از روی ناچاری زندگی می کنند.

با همین سوال به سراغ عبدالله سامری نماینده خرمشهر رفتیم که او در پاسخ به خبرنگار برنا پس دیدن تصاویر این فیلم گفت : «این فیلم حقیقت ندارد. آقای پرستویی که چنین ویدیویی را در اینستاگرام خود منتشر کرده‌، بهتر است که واقعیت‌ها را به مردم بگوید.»

وی در ادامه تاکید کرد : «تصاویر این فیلم مربوط به ده سال گذشته در یک منطقه روستایی در آبادان  که درحال حاضر همان دیوار فروریخته تبدیل به یک ساختمان کامل شده است. افراد نباید از تصاویر گذشته سوء استفاده کنند.»

متن کامل گفت و گو با نماینده خرمشهر در مجلس شورای اسلامی  : https://www.borna.news/fa/tiny/news-726804

پس از انتشار این گفت و گو ، صمد پور گزارشگر آن فیلم مستند در گفت و گو با برنا با بیان اینکه «مگر می شود ساختمانی به آن ابعاد را  تکذیب کرد ؟» گفت :  «این ساختمان در آبادان نیست بلکه در خرمشهر است .از تکذیب نماینده مردم خرمشهر بسیار متحیر و متعجب شدم، مگر می‌شود ساختمانی با آن ابعاد و بزرگی که چندصد نفر آدم در آن زندگی می‌کنند را تکذیب کرد؟»

متن کامل گفت و گو با شاهین صمدپور: https://www.borna.news/fa/tiny/news-727037

بعد از انتشار گفت و گو شاهین صمدپور، مسئول روابط عمومی نماینده خرمشهر با خبرگزاری برنا تماس گرفت و بیان این اظهارات از سوی عبدالله سامری را تکذیب کرد و مدعی شد مطلب خلاف واقع منتشر شده است این در حالی است که صدا ضبط شده این گفت وگو در اختیار خبرگزاری وجود دارد که نشانگر این است خبرنگار بدون هیچ دخل و تصرفی در صحبت های نماینده مجلس آن را منتشر کرده است .

و حال با گذشت یک هفته از انتشار آن فیلم و با تکذیب هایی که در خصوص وجود چنین نقطه ای در کشور و شکل  تلخ زیست قشری از جامعه ایرانی در نقطه از ایران  است صبح امروز  باردیگر پرویز پرستویی تصاویر تازه ای از همان ساختمان و منطقه را  اینبار با اعلام آدرس محل منتشر کرده است .

و اما در پایان امیدواریم اینبار به جای تکذیب ها به فکر رفع مشکل ها باشیم که همین الان هم برای بهسازی منطقه و از بین بردن آسیب ها خیلی زمان از دست رفته و دیر است .

لینک اینستاگرامی صفحه پرویز پرستویی و تصاویر جدید از ساختمان خرابه در چهارراه شاهپور این منطقه :

https://www.instagram.com/p/BlMu1I2lgc5/?hl=en&taken-by=parvizparastouei