به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، عبدالرضا فولادوند، مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران در مراسم افتتاحیه سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان برگزیده سراسر کشور که از امروز(20 مرداد) در اردوگاه باهنر آغاز می‌شود، گفت: امروز شاهد افتتاح سی و ششمین جشنواره فرهنگی و هنری دانش آموزان برگزیده سراسر کشور هستیم و یاد کسانی که در ابتدای انقلاب چراغ آن را روشن کردند گرامی می‌داریم.

وی ادامه داد: بیش از ۲۰۰۰ دانش آموز برگزیده استان‌ها در این جشنواره حضور دارند و رویکرد مهارت آموزی و کارآفرینی که عمده ترین اهداف نظام تعلیم و تربیت هستند، مدنظر قرار گرفته است.

فولادوند با بیان اینکه دانش آموزان در ۵۰ رشته مختلف اعم از شعر، داستان نویسی، مقاله، کتاب خوانی نقد ادبی، وبلاگ نویسی، بازی‌های یارانه‌ای و نشریه الکترونیکی، تئاتر صحنه‌ای و عروسکی، نمایشنامه خوانی، نقالی، فیلم کوتاه، نساجی، سفال و سرامیک، حجم سازی، طراحی، آبگینه، خوشنویسی، نقد هنری، طراحی، عکاسی گرافیک، پوستر، کاریکاتور، سرود گروهی و همگانی، کرال فرهنگیان، تک نوازی، همنوازی و تک خوانی شرکت می‌کنند، گفت: همزمان با برگزاری مسابقات ۳۰ کارگاه آموزشی با حضور اساتید مجرب برپا می‌شود و بازدیدهای متعددی برای شرکت کنندگان تدارک دیده شده است.

مدیرکل آموزش و پرورش شهرستان‌های استان تهران با تاکید بر اینکه باید نگاه به مقوله هنر در مجموعه وزارت آموزش و پرورش تغییر کند، اظهار کرد: هنر داروی شفابخشی در کاهش آسیب‌های اجتماعی است و باید تلاش کنیم نسل جوان از آفات و بلایا به دور باشند. هنر بهترین درمان است که نسل جدید را از آفت‌ها مصون می‌کند.