به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری برنا، سرهنگ نجف حمیدزاده،  معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی ناجا در مورد وضعیت ادامه تحصیل مشمولانی که در خارج از کشور مشغول به تحصیل هستند گفت: براساس ماده 36 قانون خدمت وظیفه عمومی،تنها مشمولان دارای مدرک تحصیلی کارشناسی و بالاتر و معادل آن در حوزه های علمیه، می توانند برای ادامه تحصیل در خارج از کشور معافیت تحصیلی دریافت کنند.

وی در تشریح ماده 36 قانون خدمت وظیفه عمومی برای ادامه تحصیل در خارج از کشور،ادامه داد: فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی،تا زمانی که وارد غیبت نشده اند،می توانند با اخذ پذیرش از دانشگاه مورد نظر و تایید دانشگاه و رشته تحصیلی مربوطه توسط وزارتخانه های علوم و بهداشت، مجوز خروج از کشور دریافت کنند.

معاون مشمولان و امور معافیت های سازمان وظیفه عمومی اضافه کرد: متقاضیان می بایست با ارائه مدارک مربوطه به سازمان وظیفه عمومی و سپردن ضمانت نامه بانکی و پذیرش شرط ضبط آن به نفع دولت در صورت عدم بازگشت به موقع، مجوز خروج از کشور را دریافت کنند.

این مقام انتظامی خاطرنشان کرد: کارکنان وظیفه غیرغایب نیز با رعایت شرایط فوق می توانند برای ادامه تحصیل در خارج از کشور اقدام کنند.

وی در خصوص اصلاح ماده 35 قانون خدمت وظیفه عمومی در سال گذشته گفت: با اصلاح این ماده از قانون مذکور، مشمولان فارغ التحصیل دیپلم و پیش دانشگاهی مجاز به ادامه تحصیل در دانشگاه های خارج از کشور نیستند.